FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Xanthi 1:1
30.07.2005

Ligová generálka: FC Slovan Liberec vs. Xanthi FC 1:1 (1:0)

Hlavní administrátor
Poslední utkání před začátkem ligy Slovan nevyhrál. Se čtvrtým týmem řecké ligy naši hráči pouze remizovali. Hauzr navíc ve druhé půli chytil penaltu.
přát., sobota 30.7.2005
1:1
(1:0)
Škoda Xanthi (Řec.)Škoda Xanthi (Řec.)
FC Slovan Liberec: Čech (46. Hauzr) - Šinglár (64. Matula), Zápotočný, Košťál (64. Hochmeister), Janů - Papoušek (46. Hodúr), Abrahám, Hamouz, Pudil (59. Ančic) - Holenda (46. Hološko), Došek (55. Dort).
Škoda Xanthi (Řec.): Pižanowski - Argiriou (46. Pabagiotou), Rozerio (55. Garpozis), Torosidis (69. Pavlot), Zapropoulos (78. Kazakis) - Emerson, Kleber, Lafata (74. Jones), Tsitak (78. Carabas) - Marcelo (85. Melisas), Petropoulos.
Branky: 10. Pudil - 59. Hamouz vlastní. ŽK: Zapropoulos.
Diváci: 950

Utkání začaly oba týmy svižně. Hráči Xanthi zkoušeli pozornost brankáře Čecha střelami z dálky, naši hráči se naopak tlačili do vápna. V 9. minutě centroval Pudil z levé strany, na zadní tyči byl osamocený Zápotočný ale branku Pižanowského netrefil. V 10. minutě už se naši hráči radovali. Holenda vybojoval téměř ztracený balon, obtočil se kolem obránce a přesným centrem našel Pudila, ten předskočil bránícího hráče a hlavou otevřel skóre - 1:0.

Ve 14. minutě vybídl Došek Šinglára ke sprintu, náš pravý obránce přesně odcentroval ale Holenda hlavou branku netrefil. O minutu později střílel kousek vedle Došek. V 18. minutě přiťukl Holenda na Doška, který se uvolnil a tvrdě vystřelil. Pižanowski jeho přízemní střelu vytěsnil na roh.

Ve 21. minutě měl plné ruce práce Čech. Marcelo zahrával standardku a tvrdou ránu umístil přesně k tyči, Čech balon neudržel a před dobíhajícím hostujícím útočníkem hasil nebezpečí odkopem Košťál. Ve 32. minutě poslal Došek balon do běhu na Pudila, jeho centr byl sice tečovaný, ale snesl se přesně na hlavu Holendy. Ten se ale šance zalekl a hlavičkoval nad. Ve 38. minutě ještě zkoušel střelecké štěstí Šinglár, jeho rána ale branku minula.

Do druhé půle oba trenéři sestavu řádně promíchali. Víc vidět to bylo na našem výkonu. Hosté hráli aktivněji a vyrovnání se mohli dočkat už v 57. minutě. Zápotočný srazil ve vápně unikajícího útočníka a rozhodčí oprávněně nařídil pokutový kop. Hauzr ale střelu Marcela vystihl a poradil si i s nepříjemnou dorážkou Torosidise. V 59. minutě ale bylo vyrovnáno. Marcelo zahrál standardku z pravé strany, balon proletěl naším vápnem a od překvapeného Hamouze se odrazil do sítě - 1:1.

Fotbal se poté nehrál nikterak svižný, spíš naopak. Největší šanci našeho týmu měl v 80. minutě Abrahám. Po rohu Hodúra si naběhl na zadní tyč, jeho střelu ale těsně před brankou zblokoval bránící hráč Xanthi. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 1:1.

Vítězslav Lavička (Liberec): První poločas splnil to, co jsem od něj očekával. Hráči zahráli přesně to, co jsme si řekli. Jedinou vadou na kráse bylo nevyužití dobrých příležitostí. Do druhé půle jsme poslali nové hráče a úroveň hry šla dolů. Nebylo to ale pouze střídáním. Hráči, kteří zůstali na hřišti, trochu přepálili presink. Pak už jim docházely síly. O hráčích, kterým dám za týden důvěru, mám jasno, i na brankářském postu.