FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 3:3

Na Bazalech za bod. Slovan remizoval v Ostravě 3:3

Ostrava - V Ostravě bojoval náš tým po příchodu Davida Vavrušky o veledůležité body do bojů o záchranu. Stejně jako na podzim padlo v tomto duelu šest branek, oba celky se ale nakonec rozešly smírně. Slovan se tak přiblížil alespoň o bod v tabulce čtrnáctým Českým Budějovicím.
20.kolo, sobota 14.3.2015, 17:00, Bazaly
(2:2)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FC Baník Ostrava: Pavlenka – Štěpán (85. Narh), Frydrych, Kouřil, Lučić – Foltyn, Mensah (57. Mišák), Kukec – de Azevedo (64. Sukup), Baroš (C), Sivrić.
FC Slovan Liberec: Hroššo – Sus, Brabec (C), Pokorný, Fleišman – Obročník, Sackey (71. Ďubek) – Frýdek, Delarge (88. Hadaščok), Breznaník (59. Bakoš) – Šural.
Branky: 17. Kouřil, 35. Baroš (pen.), 78. Frydrych - 29. Sackey, 45+1 Fleišman (pen.), Šural. ŽK: 75. Kukec, 86. Frydrych - 61. Delarge, 71. Sackey, 87. Šural. Rozhodčí: Pechanec – Jiřík, Pilný. Synot hráči utkání: Milan Baroš - Josef Šural.
Diváci: 3190

Úvod utkání přinesl první náznaky šancí na obou stranách. V té dosud největší se zjevil zkušený Milan Baroš, který si vyskočil na Sivričův centr, ale přestože se Lukáš Hroššo mohl pouze přihlížet, míč nakonec proletěl těsně nad břevnem. Domácí si postupně vytvořili mírný tlak, nedařilo se jim ovšem prolomit naši obrannou linii. Na druhé straně po protiútoku a dobré pobídce od Jiřího Fleišmana pálil Frýdek, jeho střela však byla sražena na roh.

Komplikace ovšem přišla po čtvrthodině hry. Martin Kouřil z přímého kopu obstřelil tyč a nasměroval míč až za záda gólmana Hrošša. Slovan se rychle snažil zareagovat, akce Delarge s Šuralem skončila neúspěšně. Vyrovnání měl po sklepnutí od Šurala znovu na kopačce navrátilec do sestavy Dzon Delarge, levačkou ovšem z úhlu trefil pouze gólmana Pavlenku.

I tak se ale o několik minut později mohli naši hráči radovat z vyrovnání. Po rohovém kopu hlavičkoval Sackey a následovala velmi nepřehledná situace. Míč se nakonec odrazil zpět k Isaacu Sackeymu a ten nekompromisním způsobem vymetl pavučiny z ostravské branky.

Radost však vydržela pouze několik okamžiků. Po Hroššově faulu v pokutovém území dostal Baník výhodu kopat penaltu, kterou Milan Baroš mazácky proměnil. Když už se zdálo, že Ostrava po půli povede, v posledních momentech úvodní pětačtyřicetiminutovky upadl ve vápně Šural a znovu se pískala penalta. Ani Jiří Fleišman se s její exekucí nepáral a srovnal.

Stejně jako vyšel Slovanu závěr první půle, zvládli také vstup do té druhé. Po čtyřech minutách hry se trojici Frýdek - Delarge - Josef Šural, na jejímž konci poslední jmenovaný uvnitř vápna přesnou ranou poslal náš tým do vedení. O deset minut později sice mohl z nebezpečné pozice pálit Sivrič, vychytal ho ovšem Lukáš Hroššo.

Hra se v následujících minutách poněkud uklidnila, dlouho nepřicházela další akce, která by znamenala ohrožení jedné či druhé branky. Z ničeho nic se pak zjevil v šestnáctce u míče úplně osamocený Milan Baroš, domácímu kapitánovi ovšem nevyšel krok a z gólové pozice vyrovnání nezařídil.

Ostravané se snažili s přibývajícími minutami naše hráče co nejvíce zatlačit, Sivričův ani Lučičův centr žádného ze spoluhráčů v bílém neoslovily. Vyrovnání ale bohužel přeci jen přišlo. Lukáš Hroššo podcenil výběhem centrovaný míč ze standardní situace a Milan Frydrych hlavičkoval v podstatě do prázdné branky.

A mohlo být ještě hůř. Po protiútoku tři na jednoho se řítil sám na brankáře Baroš, zradilo ho však zakončení a zamířil těsně vedle. Ten samý hráč měl o chvíli později ještě větší příležitost, ale z hranice malého vápna přestřelil. Další závar už se před brankami nekonal a Slovan tak odjel z Ostravy s remízou 3:3.