FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 0:0
09.11.2014

Na východě Čech bez branek. Slovan veze z Hradce pouze bod

Hradec Králové/Liberec - V Hradci Králové se představil Slovan Liberec v rámci 14. kola fotbalové Synot ligy. V utkání si sice oba týmy vytvořily několik slibných šancí, ani jeden z brankářů však nekapituloval a utkání tak skončilo bezbrankovou remízou 0:0.
14.kolo, neděle 9.11.2014, 15:00
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
0:0
(0:0)
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko (C), Križko, Plašil – Malinský (70. Vaněček), Kotiš (60. Trubač) – Štípek, Halilovič, Černý (81. Chleboun) – Dvořák.
FC Slovan Liberec: Kolář - Mudra, Pimpara, Karišik, Fleišman (C) - Obročník, Ďubek - Delarge (79. Hadaščok), Jarolím, Kolár - Luckassen (85. Hamuľak).
ŽK: 41. Černý - 6. Pimpara, 14. Delarge, 57. Mudra, Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pospíšil.
Diváci: 2146

Úvodní minuty nepřinesly příliš atraktivní podívanou, na první větší příležitosti si diváci museli počkat až na konec první desetiminutovky. Nejprve zkusil vypálit Jarolím a jeho skákavá rána těsně minula Koubkovu branku, ještě nebezpečněji pak vypadala akce na druhé straně, kde Malinský pálil z malého vápna, ale Ondra Kolář skvělým reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh.

Ani jeden tým si nedokázal vytvořit znatelnou herní převahu, hra se tedy přesýpala z jedné strany na druhou. Naši hráči si vytvořili dvě zajímavé šance, když nejprve na Ďubekův centr těsně nedosáhl Delarge a o něco později přestřelil před gólmanem Kolár. Rušno bylo také na druhé straně, Malinského dělovku ale obrana srazila na roh. Na nervy příznivcům Slovanu ve 25. minutě zabrnkal brankář Kolář, který si sice došel pro centr, po srážce s Mudrou mu ale míč vypadl a směřoval přímo do branky. Luckassen však stál na správném místě a vykopl balon z brankové čáry.

Reputaci si ale mladý gólman napravil už o pár okamžiků později, když na něj z úhlu postupoval osamocený Černý. Jeho ránu totiž dokázal vyboxovat do zámezí a poradil si také s hlavičkou po rohovém kopu. S blížícím se závěrem první půle se naši hráči snažili otevřít skóre, Jarolím ale mířil přímo do náruče Koubka a Kolár s Delargem pouze přestřelili. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Po startu druhé pětačtyřicetiminutovky se mohli domácí ujmout vedení. Na centr Malinského si naběhl nehlídaný Štípek, ten ale naštěstí z voleje pouze přestřelil. Na druhé straně zaútočil Mudra, ten ale nepropálil hradbu těl před sebou. Koubka následně nepřekvapili ani Fleišman, ani Ďubek. Nejblíže skórování byl po dělovce z první Obročník, toho ale hradecký brankář vychytal a dorážka Luckassena přišla až z ofsajdu.

Ani Hradečtí se nechtěli smířit pouze s bodem. Halilovič zpoza velkého vápna napřáhl k parádní střele a Kolář měl co dělat, aby míč vyrazil mimo, předvedl však skvělý zákrok a nadále držel čisté konto. Velmi blízko skórování byl také střídající Vaněček, ten ale napálil pouze boční síť. Na druhé straně po dobré zasekávačce pálil Kolár, Koubek však bez větších obtíží vyrazil.

V závěrečných minutách byla hra často přerušována, což hře na kvalitě rozhodně nepřidávalo. Po narážečce sice pět minut před koncem pálil Hadaščok, atakoval však spíše střechu stadionu, než brankáře Koubka. V samotném závěru ještě pálil Ďubek, ani ten ale gólmana nepřekonal, Slovan si tak z Hradce přiváží pouze bod.

Róbert Barborík (asistent trenéra FC Hradec Králové): Pozitivní je, že máme bod a že jsme nedostali gól. Chtěli jsme vyhrát, protože jsme věděli, že Liberci chyběli hráči a že se nenachází v optimální formě. Vzhledem k postavení v tabulce nám získaný bod moc nepomůže, vzhledem k další motivaci ano. Předchozí domácí zápasy jsme hodně inkasovali, to se pak těžko se vyhrává. Udělali jsme pokrok v práci obranné čtveřice. Bylo cítit, že určité věci se nám dařily. Abychom mohli reálně myslet na záchranu, musíme mít po podzimu dvanáct bodů. Ale to je jenom teorie, musíme dál tvrdě pracovat. Třeba překvapíme.

Samuel Slovák (trenér FC Slovan Liberec): Přijeli jsme sem v dost pozměněné sestavě, někteří hráči nám vypadli pro zranění, někteří pro karty. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, oba týmy potřebovaly bodovat. Měli jsme dost příležitostí, které jsme nedokázali proměnit. Chvílemi to byl taktický boj, hrálo se opatrně, pak zase byly fáze, kdy měla šance obě mužstva. Hráli jsme takticky, Hradec podržel brankář, jednu střelu perfektně vyrazil. Prohra by pro oba týmy byla katastrofa.