FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 3:1
31.08.2011

Ondrášovka Cup, 3. kolo: FC Slovan Liberec vs. FC Hradec Králové 3:1 (1:0)

Michal Vít
V rámci třetího kola Ondrášovka Cupu jsme porazili Hradec Králové v poměru 3:1. Zaskvěl se zejména Hadaščok, který vstřelil dvě branky. Po nezáživném prvním poločase vedli naši hráči 1:0. Ve druhé půli už však Slovan dominoval a naprosto zaslouženě tak postoupil do 4. kola Ondrášovka Cupu. V něm se střetne s divizním SK Převýšov, který senzačně třemi góly vyřadil Slavii.
3.kolo, středa 31.8.2011, 17:00
3:1
(1:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: D. Bičík - L. Vácha, J. Nezmar, J. Polák, J. Fleišman - J. Šural (84. J. Krystan), M. Bosančić (88. E. Daniel), T. Janů, M. Breznaník (65. J. Liška) - J. Štajner, V. Hadaščok.
FC Hradec Králové: T. Koubek - M. Plašil, J. Chleboun, M. Fukal, J. Zelený - R. Fischer, T. Rezek (46. M. Pávek), J. Janoušek, P. Dvořák - V. Štěpán (68. R. Gulajev), T. Malinský.
Branky: 3. a 61. Hadaščok, 52. Štajner z pen. – 90. Fukal. ŽK: Nezmar – Plašil, Fischer. Rozhodčí: Paták – Moláček, Kovařík.
Diváci: 2361

Trenéři udělali oproti utkání s Příbramí a Teplicemi několik změn v základní sestavě. Reprezentujícího Gebreho nahradil na pravém kraji obrany Vácha. Jeho obvyklý post ofenzivního záložníka naopak zastával Bosančič. Pravou stranu zálohy měl tentokrát na starosti Šural a v útoku pak dostal příležitost Hadaščok.

Úvod samotného utkání zvládl Slovan skvěle, když hned ve třetí minutě využil Hadaščok podklouznutí Chlebouna v malém vápně a v pádu napálil míč z otočky do sítě - 1:0. Fanoušci v tu chvíli byli plní optimismu a očekávali ofenzivní hody. Ty však nepřicházely, hra se totiž odehrávala především ve středu hřiště. Naši trenéři tak reagovali výměnou stran u krajních záložníků. Přesto druhá příležitost Slovanu přišla až ve 36. minutě. To Štajner načasoval přihrávku mezi beky na Breznaníka, u míče však byl nakonec dříve hostující gólman. To bylo z prvního poločasu vše. Diváci tak i přes vedoucí branku mnoho slibných akcí neviděli.

Do druhého poločasu vstoupil Slovan daleko aktivněji a stejně jako v první půli mu byl odměnou vstřelený gól. Po Bosančičově uličce totiž brankář Koubský poslal k zemi unikajícího Hadaščoka a Štajner si s nařízenou penaltou zkušeně poradil - 2:0. Hradečtí se od té chvíle začali více tlačit do útoku. V 57. minutě nejprve Janoušek vystrašil tvrdou střelou Bičíka. O minutu později pak hosty okradl o gól rozhodčí Paták, když Hradci odpískal útočný faul po brance Chlebouna.

Slovan reagoval rychlým protiútokem, po kterém byl Hadaščok sám na jednoho obránce a gólmana. Svou střelu však poslal těsně vedle levé tyče. Dvě minuty poté si však náš mladý útočník spravil chuť. Přesprintoval totiž tři obránce soupeře a svůj dravý průnik zakončil obstřelením gólmana - 3:0.

Naši fotbalisté se po třetí brance uvolnili a rozjeli vynikající podívanou. V 63. minutě nechal Breznaník vyniknout robinzonádou Koubka. Následný rohový kop pak Breznaník prodloužil hlavou na Šurala, který na zadní tyči hlavičkoval zblízka přímo do gólmana. Následovali další šance Slovanu, kterými hráči bavili fanoušky. Míč jsme však již do hradecké sítě dopravit nedokázali. Naopak hosté v úplném závěru zápasu kosmeticky upravili skóre, když se hlavičkou prosadil Fukal - 3:1. Po nezáživném prvním poločase tak naši hráči ve druhé půli dominovali a naprosto zaslouženě postoupili do 4. kola Ondřášovka Cupu. V něm se střetnou s divizním SK Převýšov, který senzačně třemi góly vyřadil Slavii.