FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 0:3
02.06.2014

Oslabená juniorka nestačila na Slavii. Pražanům podlehla o tři branky

Lukáš Michalík
LIBEREC - Liberecká juniorka přivítala v rámci 40. kola Juniorské ligy na Městském stadionu fotbalisty druhé Slavie. Utkání ovlivnilo brzké vyloučení libereckého stopera Vojtěška, který musel ze hřiště již ve 27. minutě. "Sešívání" početní výhody využili a pod Ještědem zvítězili o tři branky.
40.kolo, pondělí 2.6.2014, 13:00, Městský stadion - Jeronýmova ul.
0:3
(0:1)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Kolář – Zitka, Egert, Vojtěšek, Beníšek - Soungole, Ondráček - Kaiser (70. Frimmel), Dydowicz (74. Lanfranchi), Drobílek (60. Krejčí) - Bouška.
SK Slavia Praha: Řehák – Čepelák, Souček, Kolařík, Bejbl - Zámečník, Salašovič (76. Prošek), Šimeček, Sodoma (86. Smolák) - Verner (66. Liška), Vondráček.
Branky: 70. a 86. Sodoma, 29. Šimeček. Rozhodčí: Orel – T. Kovařík, Mrkáček. ŽK: Drobílek – Kolařík. ČK: 27. Vojtěšek (LIB).

Úvodní desetiminutovka se nesla spíše v opatrném duchu. Obě mužstva nechtěla udělat chybu, pozorně bránila a hra se tak odehrávala převážně ve středu hřiště. V 11. minutě poprvé zahrozila hostující Slavia. Povedenou dalekonosnou ranou, jež se snesla těsně nad břevno, se prezentoval Kolařík. O několik minut později přišla první velká šance utkání. Na levé straně se zbavil dvou protihráčů Slávista Sodoma, předložil míč Vondráčkovi, jenž si vypracoval slibnou střeleckou pozici, vystřelil levačkou, ale Kolář míč stačil vyrazit.

Po dvaceti minutách hry vyrobil obrovskou hrubku v rozehrávce liberecký stoper Vojtěšek. Míč mu uzmul Zámečník, kterému stál v cestě už jen gólman Kolář, který si se střelou hostujícího záložníka poradil. Z následného rohového kopu nebezpečně zakončoval Vondráček, ale placírkou mířil vedle.

Klíčový moment utkání nadešel ve 27. minutě, kdy Vojtěšek zezadu stáhl unikajícího Zámečníka, za což stoper Slovanu inkasoval červenou kartu a musel předčasně do sprch. K exekuci přímého kopu se postavil Viktor Šimeček, který zhruba z dvaceti metrů obstřelil zeď a rozvlnil síť za Kolářovýmy zády.

Ve druhém poločase se domácí Slovan soustředil především na defenzivu a snažil se podnikat rychlé protiútoky. Pražané měli logicky míč více na kopačkách, do šancí se ale dlouho dostávat nedokázali. Až v 70. minutě udeřili "Sešívaní" podruhé. Hosté dobře otočili těžiště hry a míče se na pravé straně zmocnil Čepelák. Ten vyslal do vápna domácích nebezpečný centr, se kterým si brankář Kolář neporadil, míč propadl na zadní tyč k Jiřímu Sodomovi, jenž z voleje trefil odkrytou bránu.

Třetí branku Slavii darovali sami Liberečtí. Po chybě Ondráčka oslovil Vondráček kolmicí střídajícího Lišku, který se neukvapil a přihrávkou přes celou šíři vápna našel Jiřího Sodomu, jenž svým druhým gólem v zápase definitivně rozhodl o vítězi duelu. V samotném závěru měl ještě po centru Smoly na hlavě čtvrtý gól Liška, ale v pádu z bezprostřední blízkosti branku minul. Naši junioři nestačili na druhou Slavii, když většinu zápasu hráli o jednoho muže méně a prohráli 0:3