FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Rosice - FCSL 1:4
17.10.2012

Pohár České pošty: FC Slovan Rosice vs. FC Slovan Liberec 1:4 (1:3)

Lukáš Váňa
Fotbalisté Slovanu vyhráli první duel 4. kola Poháru České pošty. Po dvou gólech vstřelil Šural a Rabušic. Odveta by se v Liberci měla hrát 1. listopadu.
4.kolo, středa 17.10.2012, 16:00
FC Slovan Rosice FC Slovan Rosice
1:4
(1:3)
FC Slovan Rosice: Lengál - Vítámvás, Živný, Odehnal, Lukáš - Krhut, Jukl, Lang (46. Selinger), Mičko (83. Oprchal), Pšikal - Malata (46. Demeter)
FC Slovan Liberec: Hauzr - Kušnír, Nezmar, Kelić, Fleišman - Šural, Janů, Bosančić (46. Morozenko), Delarge (76. Hadaščok) - Štajner (62. Blažek), Rabušic
Branky: 27. Mičko - 9. a 12. Rabušic, 2. a 64. Šural ŽK: 75. Pšikal (Rosice)Rozhodčí: Lerch - Peřina, Vlasjuk
Diváci: 500

První zápas 4. kola Poháru České pošty hrál Slovan v jihomoravských Rosicích. Trenér Jaroslav Šilhavý přivezl na hřiště třetiligového soupeře nejsilnější tým, který má k dispozici. A od úvodních minut to bylo znát.

Hned ve 2. minutě se našemu týmu povedla akce po pravé straně, kterou po přesné přihrávce Bosančiće zakončoval gólovou střelou Šural - 0:1. O dvě minuty později napřáhl v dobré pozici Štajner, brankář Lengál míč vyrazil na roh.

V 9. minutě vyšla ukázková spolupráce našim "brňákům". Šural zašlápl míč pro Rabušice a jeho střelu zastavila až síť - 0:2. A ve 12. minutě Rabušic prokázal, že se cítí na jihu Moravy dobře. Štajner uvolnil uličkou Kušníra, který servíroval míč před bránu kde se Rabušic zorientoval nejlépe - 0:3.

Slovan byl i nadále lepším týmem a vytvářel si šance. I domácí Rosice se ale osmělily. Pšikal ale mířil před Hauzrem vysoko nad. Ve 27. minutě vystřelili domácí poprvé mezi tyče, a hned z toho byl gól. Malata se prosadil v našem vápně a zpětnou přihrávkou našel dobíhajícího Mička. Hauzr neměl šanci - 1:3.

V zápětí to zase mohlo být o tři góly. Rabušic se prodral do vápna, brankář jeho střelu ale vyrazil. K míči se dostal Bosančić a technickou střelou orazítkoval tyč. Převaha našeho týmu pokračovala i po zbytek první půle. Několik šancí ale zůstalo nezakončeno, a ty které se svého konečného řešení dočkaly nebyly gólové. Poločas jsme vyhráli o dvě branky.

Ve druhé půli se hrál fotbal o poznání klidnější. Slovan více kombinoval a v koncovce si počínal kostrbatě. Rosice se dostaly do dvou slibných brejků, v koncovce se jim ale nedařilo. Na fotbalovou parádu se tak čekalo do 64. minuty. To dostal kousek za půlkou míč Šural, prošel celou obranou a do protipohybu brankáře zvýšil na 1:4.

V 74. minutě měli domácí velkou šanci. Skluzem zakončoval na malém vápně Jukl, Hauzr ale předvedl parádní reflex. Chvíli na to dobře zakombinoval Slovan, Blažkova střela se ale mezi tyče nevešla. V 84. minutě předvedly Rosice pohlednou kombinaci, na zadní tyči se volejem do míče opřel Pšikal, rozvlnil ale pouze boční síť naší branky. V závěru pronikal do šance Blažek, byl ale před vápnem faulován. Z nařízeného přímého kopu těsně minul šibenici. První duel Slovan vyhrál. Odveta se bude v Liberci hrát nejspíš 1. listopadu.