FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Aalborg 0:2
12.07.2008

Příprava: FC Slovan Liberec vs. BK Aalborg 0:2 (0:0)

Michal Vít
V rámci oslav 50. výročí od založení klubu jsme se střetli s dánským mistrem BK Aalborg. V utkání si zahrála většina hráčů širšího kádru a na Slovanu bylo znát, že se nachází uprostřed přípravy. Dánové nám v závěru utkání dvěma brankami lehce pokazili oslavy.
přát., sobota 12.7.2008
0:2
(0:0)
Aalborg BK (Dán.)Aalborg BK (Dán.)
FC Slovan Liberec: Hauzr (56. Zlámal) - Radzinevičius, Matula, Dejmek Rad., Vulin (46. Dohnálek) - Dočkal (46. Papoušek), Dort (46. Frejlach), Bílek (46. Gecov), Liška - Brožík (62. Smetana), Kerič (62. Blažek).
Aalborg BK (Dán.): K. Zaza - M. Pedersen, S. Olfers, K. Bøgelund, L. Nielsen - A. Due, A. Johansson, T. Augustinussen, . de Deus Santos (73. S. Bræmer) - J. Curth, K. Risgård (46. B. Vilakazi).
Branky: 83. Braemer, 89. Due. ŽK: Pedersen. Rozhodčí: Bílek - Šecová, Kovařík.
Diváci: 1000

Slavnostní výkop tohoto utkání provedl bývalý vynikající hráč Josef Maštálko. Naši hráči nastoupili v historických "námořnických" dresech, které nosil Slovan v dobách svého vzniku.

Od začátku zápasu bylo jasně vidět, že se obě mužstva nacházejí v období přípravy. To mělo za následek časté nepřesnosti a dlouhou dobu se diváci nudili. Chvilku vzruchu přinesla 13. a 16. minuta. Nejprve se po Dortově centru na malém vápně málem dostal k hlavičce Brožík, ale stínující obránce před ním lehce míč tečnul na což již náš útočník nestačil reagovat. Poté se opět po akci Dorta hnal na hostující branku osamocený Kerič, míč si však předkopl více než měl v plánu, přesto ho ještě stačil těsně před gólmanem Zazou dloubnout, ale naneštěstí pro nás šel balón těsně vedle branky.

Poté hra opět zapadla do průměru a hrálo se převážně ve středu hřiště. Ve 34. minutě jsme opět zahrozili, když po centru Vulina hlavičkoval Kerič přímo do náruče hostujícího gólmana, který by v případě lepšího umístění míče byl zřejmě bez šance.

O dvě minuty později se ukázali i hosté, kteří našli skulinku ve středu naší obrany a po rychlé kombinaci se sám na Hauzra hnal Johansson. Zkoušel ho přehodit, ale náš gólman nechal ve vzduchu ruce a skvělým zákrokem zmařil dánskou šanci.

Ve 42. minutě jsme mohli jít do vedení, když Keričovu zpětnou přihrávku málem poslal do branky sbíhající Bílek, ale míč netrefil ideálně. Toho jsme mohli litovat, protože hned poté opět zkolabovala naše obrana, když se sám před Hauzrem zjevil Curth, proti kterému opět perfektně zasáhl Hauzr. Do šaten se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu udělal trenér Škorpil hned čtyři změny v sestavě což našim hráčům moc nepomohlo. Pokud se totiž někdo dostal před branku soupeře, byli to hosté. Ti v 58. a 69. minutě zahodili dvě tutovky, když se nejprve neprosadil hlavičkou Santon, aby ho následně napodobil i Inussen.

V 83. minutě však již hosté udeřili. Braemer dostal ideální přihrávku mezi naše stopery a tváří v tvář vystřídavšímu Zlámalovi se nemýlil - 0:1.

Naši se poté snažili vyrovnat a výstavní rána z voleje v podání Frejlacha nebyla daleko od vyrovnání. Hostující gólman si s ní však nadvakrát poradil.

Aalborg po svém vedoucím gólu mohl podnikat rychlé brejky do otevřené obrany, což mu evidentně svědčilo. Braemovo technické zakončení z velkého vápna ještě síť nerozvlnilo, ale těsně před koncem se ujal nádherný lob Dueho z pětadvaceti metrů, kdy si všiml, že je Zlámal vyběhnutý více, než je zdrávo - 0:2.

Tento krásný okamžik musel naše příznivce potěšit i když nepadl do branky, do které jsme si přáli. Aalborg nám tak lehce pokazil oslavy 50. výročí od založení klubu, když v přátelském utkání zvítězil o dvě branky. Náš kotel po konečném hvizdu rozhodčího vytvořil krásné choreo, kde průhlednou plachtu s motivem "50 let vášně" ozářila světelná pyrotechnika, což ocenilo potleskem zbytek publika.