FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 0:3
10.02.2008

Příprava: FC Slovan Liberec vs. Bohemians 1905 0:3 (0:1)

Fanclub
Slovan sehrál U Nisy ligovou generálku. Pozvaní přijali pražští Bohemians 1905. S tímto soupeřem jsme ve vzájemných ligových duelech na podzim uhráli pouze bod za domácí remízu 0:0. V posledním podzimním kole jsme pak v Ďolíčku prohráli 1:0. Nedařilo se nám ani dnes, když jsme po velmi špatném výkonu podlehli vysoko 0:3.
přát., neděle 10.2.2008
0:3
(0:1)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Zlámal - Šinglár, Polák, Holeňák, Liška - Papoušek (60. Hudson), Dort (68. Vlasko), Bílek (81. Matula), Dočkal - Nezmar (46. Smetana), Radzinevičius (46. Brožík).
Bohemians Praha 1905: Sňozík - Marek, Rada (61. Lukáš), Nikl, Šmarda - Kotyza (46. Bálek), Hašek (61. Kunášek), Morávek (61. Slezák), Hašek - Ordoš, Bartek.
Branky: 41. Ordoš, 58. Sňozík (p), 77. Kunášek. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Martínek.
Diváci: 800

Přestože na zápas bylo vstupné zdarma, tak si v chladném podvečeru našlo cestu na stadion pouze pár skalních fanoušků.

Utkání se od začátku odehrávalo ve vlažném tempu. Z něj vystoupila v sedmé minutě hostující akce, kdy Morávek ve vápně našel Barteka, který střílel placírkou z voleje těsně nad domácí branku.

Ve 12. minutě si na centr do vápna nabíhal Kotyza a Zlámal těsně před ním s vypětím všech sil vyboxoval míč do bezpečí.

O minutu později se konečně dostali ke slovu naši borci. Papoušek předal na penaltu pěknou přihrávku na Dorta, ten se obtočil kolem svého strážce, ale nepochopitelně váhal se střelou, nakonec vystřelil, ale míč mu nesedl ideálně a tak vysoko přestřelil Sňozíkovu branku.

V 18. minutě zahřál Sňozíka Papoušek, který střílel po zpětné přihrávce od Nezmara. O dvě minuty později v protiútoku Dort zasekl na rohu velkého vápna a po uvážení zvolil technickou střelu, která se stáčela do branky, ale nakonec ji těsně minula.

Ve 24. minutě zahrozil soupeř. Tvrdou přízemní střelou zpoza vápna se prezentoval Bartek. Zlámal se po střele hbitě natahoval, naštěstí však nebylo potřeba a Bartek těsně minul levou tyčku.

Následně se na hřišti nic zajímavého nedělo a nepřesnosti se střídali na obou stranách. Až ve 32. minutě po centru Dočkala hlavičkoval zády k brance Nezmar a Sňozík předvedl fantastický zákrok, kdy míč reflexivně jednou rukou vyrazil na roh!

Ve 41. minutě jsme poprvé inkasovali, když Ordoš dostal do vápna krásný balón, tísněn Polákem hlavičkoval k tyči, náš gólman ještě míč špičkami prstů vytěsnil na tyč, ale míč se od ní odrazil přímo před volného Ordoše, který svůj reparát neměl problém zvládnout - 0:1. Do konce poločasu se již nic nezměnilo a tak jsme šli do šaten za nepříznivého stavu.

Do druhé půle oba týmy vystřídaly. Trenér Škorpil vystřídal kompletní útočné duo. Místo Nezmara s Radzinevičiusem se tak na plac dostali Smetana s Brožíkem. Hosté vystřídali dokonce třikrát a dle nadcházejícího průběhu měli ve střídání zřejmě lepší ruku.

Začátek druhé půle přinesl nezáživný fotbal. V 58. minutě srazil v pokutovém území Zlámal Ordoše a sudí Bílek nařídil pokutový kop. K němu se postavil hostující gólman Sňozík a se štěstím překonal Zlámala, který si na míč sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo branku - 0:2.

Po této brance jsme vystřídali Papouška za Hudsona a následně i Dorta za Vlaska. Ani střídání však naši mdlou hru neoživilo.

První výraznější akce našeho týmu ve druhém poločase přišla až v 76. minutě. Hudson centroval do vápna, kde si skvěle naběhl Smetana, ale svou hlavičkou v pádu poslal míč těsně vedle!

Nedáš, dostaneš. O minutu později poslal Šmarda na velké vápno přízemní centr, v chumlu se nejprve neprosadil Ordoš, Holeňák se už chystal míč před Kunáškem odkopnout, ale podklouzl a hostující hráč si po zaváhání našeho obránce věděl rady a nekompromisně překonal Zlámala - 0:3.

V 81. minutě mohl po rohu Dočkala snížit na zadní tyči Vlasko, ale místo střely dělal kličku směrem k penaltě, kde mu míč ukopl další hráč hostujícího mužstva.

V 86. minutě ještě mohl snížit Smetana, ale tomu chyběl k zakončení jeden krok.

Utkání jsme tedy po tristním výkonu prohráli 0:3 a do začátku ligy máme hodně co zlepšovat.