FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Metalurg Doněck 2:3
02.02.2006

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FC Metalurg Doněck 2:3 (0:3)

Lukáš Váňa
První přípravné utkání na Kypru jsme prohráli. Soupeř nám předvedl ukázkové školení z efektivity. Naši hráči prohrávali po první půli 0:3, přesto se dokázali vrátit do zápasu.
přát., čtvrtek 2.2.2006
2:3
(0:3)
FC Metalurg DoněckFC Metalurg Doněck
FC Slovan Liberec: Čech - Šinglár, Matula, Košťál, Janů - Hamouz (62. Papoušek), Abrahám (66. Dohnálek), Hodúr, Pudil - Holenda (67. Radzinevičius), Dort (62. Pospěch).
Branky Liberce: 75. Dohnálek, 90. Janů.

Úvod utkání začal podle našich představ. Usadili jsme se před soupeřovou brankou a nátlakovou hrou jsme si vynutili herní převahu. Gólovou šanci jsme ale nevymysleli.

V 7. minutě pak přišla první nebezpečná akce soupeře a hned skončila gólem. Rychlý brejk vedli ukrajinci po levé straně, dlouhý centr naši stopeři nedokázali odhlavičkovat a útočník Metalurgu, který si za naší obranu zaběhl, pohodlně přehodil vyběhnuvšího Čecha - 0:1.

V 15. minutě mohl vyrovnat Hodúr, po přihrávce Šinglára se Hodúr uvolnil a střelou z deseti metrů trefil pouze brankáře. Ve 27. minutě opět zaváhala naše obrana, před šestnáctkou jsme prohráli souboj, k odraženému balonu se dostal soupeřův hráč a z bezprostřední blízkosti nedal Čechovi šanci - 0:2.

Celý první poločas jsme měli víc ze hry, ale soupeř nám udělil lekci z produktivity. Dvě dobré šance měl Pudil, ani jednu ale nedokázal proměnit. Ve 45. minutě jsme pak dostali další úder, středem obrany prošel po narážečce ukrajinský hráč a z hranice vápna nedal našemu brankáři šanci - 0:3. Celou půli jsme měli převahu, soupeř vystřelil třikrát na branku a třikrát skóroval. Ukrajinští hráči hrají agresivně a spoléhají na rychlost, tato taktika jim v první půli vyšla na výbornou.

Ve 48. minutě měl dobrou příležitost Abrahám, z hranice šestnáctky ale zakončil pouze do náručí brankáře. O tři minuty později centroval do vápna Hamouz, ve vápně se nejlépe zorientoval Dort, jeho hlavička ale mířila těsně nad.

I v dalších minutách jsme měli víc ze hry, další gólové šance jsme si ale nedokázali připravit. Mezi 50. a 60. minutou se hra odehrávale především ve středu hřiště. V 65. minutě měl dobrou příležitost Holenda, po přihrávce Pudila se dostal za obranu, ale v rozhodující chvíli mu uskočil balon a brankář šanci zlikvidoval. V 75. minutě jsme se konečně dočkali gólu i my. Po levé straně vlétl do vápna Pudil, jeho přihrávku uklidil skluzem do branky Dohnálek - 1:3.

V 83. minutě mohl skórovat ještě Pospěch, hlavou ale poslal balon do břevna. V 90. minutě jsme se dočkali snížení, do odraženého balonu se kousek za vápnem opřel Janů a krásnou křížnou střelou dal výsledku konečnou podobu - 2:3.

Druhý poločas jsme soupeře prakticky nepustili před naší branku, vyrovnání ale naše snaha nepřinesla. Úvodní zápas na Kypru jsme tak prohráli.

Vítězslav Lavička (Liberec): Byl to velmi dobrý test, určitě to byl v přípravě nejlepší soupeř. V prvním poločase jsme měli navrch, soupeř ale třikrát vystřelil na branku a třikrát skórovat. Sráželi nás chyby v defenzivní činnosti. Ve druhé půli jsme se hodně tlačili do zakončení a také jsme dvakrát skórovali. Škoda chyb v prvním poločase, to manko už jsme nedokázali stáhnout. Jak ale říkám, jsem za ten zápas velmi rád. Soupeř byl velmi rychlý a agresivní. Byl to dobrý test. Tomáš Zápotočný nehrálprotože inkasoval při tréninku tvrdou ránu balonem do obličeje a byl trochu otřesený. V sobotu ale bude k dispozici.