FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 2:3
25.04.2015

Slovan dohrával o deseti, přesto z Uherského Hradiště veze po výhře 3:2 všechny body

Lukáš Michalík
Uherské Hradiště/Liberec - Tým trenéra Davida Vavrušky čekal týden od senzačního skalpu Sparty další důležité ligové klání. Naši fotbalisté se představili ve vzdáleném Uherském Hradišti, kde na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty změřili síly s osmým celkem ligové tabulky, 1. FC Slováckem. Naši fotbalisté v zápase dvakrát vedli, domácí vždy stačili vyrovnat, krátce po pauze navíc sudí Královec vyloučil obránce Fleišmana. Absence jednoho muže v poli ale na hře Slovanu vůbec nebyla znát a v 81. minutě dokonce Frýdek zasadil soupeři direkt, na který už Slovácko zareagovat nedokázalo. Slovan porazil Slovácko 3:2, znovu se vzdálil sestupovým příčkám a v tabulce přeskočil Slavii.
25.kolo, sobota 25.4.2015, 17:00, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
2:3
(1:2)
1.FC Slovácko: Heča – Šimko (72. Reinberk), Mezlík, Košút, Kuncl (78. Prajza) – Kalouda (64. Šumolikoski), Valenta – Hlúpik, Trávník, Diviš – Došek.
FC Slovan Liberec: Hroššo – Sus, Karišik, Pokorný, Fleišman – Soungole – Delarge (71. Breznaník), Pavelka (85. Pimpara), Frýdek – Luckassen, Bakoš (62. Mudra).
Branky: 12. Valenta, 49. Došek - 10. Košút vl., 38. Delarge, 81. Frýdek. ŽK: 37. Fleišman, 67. Frýdek, 83. Luckassen, 90. Soungole. ČK: 58. Fleišman. Synot hráči utkání: Jiří Valenta - Dzon Delarge.
Diváci: 4389

Náš tým se mohl dostat do velmi brzkého vedení. Po přihrávce do pokutového území vytvořil Frýdek ideální střeleckou pozici pro Fleišmana, který se ocitl tváří v tvář brankáři Hečovi, ale zakončení mu bohužel vůbec nevyšlo. V 10. minutě už ale mohla naplno propuknout liberecká radost. Na rohový kop Frýdka si naskočil Kevin Luckassen, jehož dobře mířenou hlavičku ještě usměrnil do brány na přední tyči stojící stoper Slovácka Tomáš Košút. Vzápětí mohl Luckassen skóre navýšit, ale tentokrát proti němu Heča stačil výborně zasáhnout.

Slovácko stačilo gólově odpovědět takřka okamžitě. Diviš zatáhl míč po pravé straně a předložil přihrávku na hranici šestnáctky, kde Trávník pustil míč Jiřímu Valentovi, který parádní ranou bez přípravy nedal Hroššovi žádnou šanci. Slovanu mohl vrátit vedení Delarge, který po přihrávce Pavelky postupoval sám na branku. Gólman Slovácka jej sice vychytal, poté ale po nedorozumění se spoluhráčem přišel o míč a stál mimo bránu, Luckassen ale tohoto postavení nevyužil, když jeho nedůrazné zakončení vyhlavičkoval z brány jeden z domácích zadáků.

Další nebezpečí pro domácí branku přinesl střílený centr Frýdka, na který si naběhl Delarge. Konžský rychlík ale nezvládl zakončení a mířil jen nad branku. Ve velké šanci se po půl hodině hry ocitl Frýdek, ale proti jeho ráně doprostřed branky stačil Heča zasáhnout. Ve 38. minutě ve středu hřiště výborně zapracoval Delarge, který vybojoval balón a založil rychlý kontr. Následně Delarge vybídl na pravé straně nabíhajícího Luckassena, který mu centrem pozornost vrátil, Dzon Delarge uvnitř pokutového území nezaváhal a nekompromisně rozvlnil síť za Hečovými zády. Do kabin tak naše mužstvo odcházelo s hubeným náskokem.

Krátce po změně stran domácí znovu dokázali skóre srovnat. Hlúpikovo zakončení z ostrého úhlu Hroššo vyrazil před sebe, kde se nejlépe zorientoval dorážející Libor Došek, který odkrytou svatyni bez problému trefil. Velká komplikace pro svěřence trenéra Vavrušky nastala v 58. minutě, v níž byl po druhé žluté kartě velice sporně vyloučen obránce Fleišman. Z následné standardky se do zakončení prodral Diviš, Hroššo byl ale připraven. Vedoucí gól Slovácka měl po Hlúpikově centru na hlavě Trávník, ale Hroššo na čáře fantastickým zákrokem překazil radost domácích. Souboj Trávník versus Hroššo se opakoval také na sklonku 70. minuty a slovenský brankář mladého reprezentanta znovu vychytal.

I přes početní nevýhodu se naši fotbalisté dokázali potřetí v utkání ujmout vedení. Do pokutového území odcentroval Mudra, který přesně nalezl Martina Frýdka a ten nadvakrát překonal hostujícího gólmana. Definitivní pojistku mohli přidat Breznaník a po něm Pavelka, ale proti oběma střelám výborně zakročil brankář Heča. Domácí mohli znovu vyrovnat po střele Hlúpika, který už překonal Hrošša, jehož ovšem na brankové čáře stihl zastoupil stoper Pokorný. Hroššo musel posléze zasahovat proti dělovce Košúta, náš brankář pumelici nešťastného střelce první branky zápasu vytěsnil nad branku. V nastaveném čase ještě po chybě domácích pospíchali vstříc bráně Luckassen se Soungolem, ale druhý jmenovaný sám před Hečou v zakončení selhal. Slovan už to ale mrzet nemuselo, protože rozhodčí vzápětí ukončil utkání a naši hráči tak pod Ještěd vezou další tři body za vítězství 3:2.