FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Kolín 4:1
17.01.2015

Slovan góly z první půle porazil Kolín, hattrickem se blýskl Frýdek

Lukáš Michalík
Liberec - Svěřenci trenérů Kotrby a Csaplára se dnes dopoledne po druhé představili v přátelském utkání libereckým fanouškům. Na umělém trávníku stadionu U Nisy jsme hostili druholigového nováčka z Kolína, v jehož dresu nastoupil také bývalý hráč Slovanu Tomáš Frejlach. Zápas naši fotbalisté rozhodli už v úvodní pětačtyřicetiminutovce, v níž vstřelili všechny čtyři branky.
přát., sobota 17.1.2015, 11:00, Umělá tráva stadionu U Nisy
4:1
(4:0)
SK Sparta KolínSK Sparta Kolín
FC Slovan Liberec:

1. poločas: Hroššo – Mudra, Karišik, Pokorný, Fleišman – Delarge, Douglas, Ďubek, Šural, Frýdek – Luckassen.

2. poločas: Hroššo – Coufal, Pimpara, Pokorný, Mudra - Kaiser, Obročník, Douglas, Calazans - Luckassen, Ndiaye.

Branky Slovanu: 7. Luckassen, 29., 38. a 44. Frýdek.

Naši fotbalisté do utkání vstoupili aktivně a krátce po úvodním hvizdu se Luckassen teprve zastřeloval. V 7. minutě už ale holandský útočník skóroval, to když Kevin Luckassen obdržel přihrávku z levé strany a šikovným lobem překonal kolínského gólmana. Slovan měl více ze hry a brzy mohl přidat další branky. Po rohovém kopu měl na kopačce velkou příležitost Frýdek, ale z voleje napálil jen bránícího protihráče. Poté Ďubek vyslal do sólového úniku rychlonohého Delarge, který se snažil obehrát brankáře, ale ten se nachytat nenechal.

Ve 29. minutě předvedli hráči v modrobílém na hranici šestnáctky povedený ťukec z jednoho dotyku, na jehož konci se míče zmocnil Martin Frýdek, který obešel gólmana a pravačkou zvýšil náskok Slovanu. Zahrozit mohl po centru Ďubeka také Šural, ale v pádu netrefil balón podle svých představ.

Ve 38. minutě se ve středu hřiště míč odrazil k Douglasovi, který hru zrychlil a obloučkem vybídl ke spolupráci Martina Frýdka, jenž si míč prvním dotykem připravil, aby následně placírkou obstřelil bezmocného brankáře Středočechů. Ten o chvíli později mohl děkovat dobře postavené brance, protože po Ďubekově centru se do balónu z voleje opřel Delarge, ale jeho pokus zastavila tyč. Krátce před koncem první půle si vzal ještě naposledy slovo Martin Frýdek, který využil Ďubekova pasu a přesným volejem zkompletoval hattrick.

Do druhého poločasu vstoupila značně obměněná jedenáctka a na souhře to místy bylo znát. Pátý gól mohl brzy po změně stran přidat Ndiaye, jenž si našel centr Kaisera. Po druhé v utkání však Kolínské zachránila od inkasované branky zvonící tyč. Po půlhodině hry přišel brankář Hroššo o čisté konto. Zmatků v defenzivě Slovanu dokázal využít jeden z hostujících hráčů, který doslova dotlačil míč za brankovou čáru.

Kolín v závěru mohl přidat ještě jednu branku. Po přízemním centru z pravé strany stál jeden z hostujících hráčů zcela osamocen na malém vápně, ale placírkou míč ve stoprocentní šanci poslal nad branku. Slovan tak brankami v prvním poločase zdolal druholigový Kolín 4:1.

Jiři Kotrba (FC Slovan Liberec): Dnes to bylo v některých fázích hry dopředu dobré, dozadu horší, to asi viděl každý, zvláště ve druhém poločase. Ve druhém poločase byla sestava složená tak, aby hráli všichni, takže souhra samozřejmě vázla. Na můj vkus jsme ale soupeři dovolili až moc šancí, takže z tohoto hlediska máme co zlepšovat. Hráči už jsou určitě hodně unavení, takže je složité po nich chtít, aby hráli vysoko, protože to je náročné a jim už možná nezbývaly síly. Každopádně to od hráčů budeme vyžadovat a chtít větší zodpovědnoust směrem dozadu.