FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 1:0
11.08.2013

Slovan porazil Jihlavu nejtěsnějším možným rozdílem

Michal Vít
V rámci 4. kola Gambrinus ligy porazil Slovan U Nisy Jihlavu 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil v 60. minutě Rybalka. Po debaklu v Mladé Boleslavi jsme si tak v lize spravili chuť a získali povinné tři body.
4.kolo, neděle 11.8.2013, 19:00, U Nisy
1:0
(0:0)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč, Karišik (62. Delarge), Frýdek (46. Fleišman) - Sackey, Rybalka - Šural, Pavelka, Kalitvincev (90. Szabo) - Rabušic
FC Vysočina Jihlava: Blažek - Marek, Šourek, Kopic, Tlustý - Masopust, Karlík, Jungr, Jánoš (79. Přeučil), Vaculík - Šimonek (71. Harba)
Branky: 60. Rybalka, ŽK: 2:1 (38. Sackey, 83. Rybalka - 17. Masopust), ČK: 0:1 (41. Kopic), Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Hock
Diváci: 4872

Trenéři po těžkém utkání v Curychu nechali odpočívat několik hráčů z běžné základní sestavy. Zápas vynechal kvůli lehkým zraněním Hušek a Kelič. Chorvatského stopera nahradil Karišik, kterého na levém kraji podporoval Frýdek. Pouze na lavičce totiž zůstal Fleišman a také Delarge, jehož pozici zaujal Šural.

Slovan se od úvodních minut soustředil na držení míče. Naše kombinace však končily daleko před hostujícím pokutovým územím. První střela na branku tak přišla až ve 24. minutě, kdy se ve vápně uvolnil Kalitvincev a prověřil Blažka přízemní střelou. O šest minut později se po rohovém kopu dostal na zadní tyči k míči Rabušic a téměř z nulového úhlu trefil břevno jihlavské branky. V závěru poločasu začala Vysočina vytahovat presink a Slovan tak měl rázem více prostoru pro rychlé kombinace. Jedna z nich přišla ve 36. minutě, kdy dostal míč do uličky Rabušic. V tísni soupeřových obranců však střílel bodlem a jeho ránu Blažek vyrazil do hloubi pole. Naši hráči se rychlým přechodem dostali k hostující brance znovu, ale ani Kalitvincev se svou střelou na Blažka nevyzrál. Slovan tak šel do šaten za bezbrankového stavu, ovšem s vědomím, že celý druhý poločas bude hrát proti oslabenému soupeři, když byl ve 41. minutě vyloučen Masopust za nešetrný zákrok na Šurala.

Ve druhé půli začal být Slovan agresivnější směrem dopředu a před Blažka tak začal létat jeden centr za druhým. Kýžený gól přišel v 60. minutě, kdy centr Šurala našel osamoceného Rybalku, který rybičkou nedal Blažkovi šanci - 1:0. Varování pro naše hráče však přišlo hned o dvě minuty později. Jungr se prosadil na levé straně a na jeho střílený centr málem na zadní tyči doklouzal Masopust. Naštěstí však na míč nedosáhl a Slovan tak mohl pokračovat v ofenzivních choutkách. Našim akcím ale po celý zápas chyběla finální přihrávka, a tak jsme již další branky nepřidali. Důležité tři body ale zůstaly na stadionu U Nisy a Slovan si tak po debaklu v Mladé Boleslavi spravil v Gambrinus lize chuť.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): „Musím říct, že to bylo nesmírně těžké utkání, Jihlava hrála velice dobře. V úvodu utkání jsme se do útoku dostávali velmi těžko, ale rozhodující moment byla červená karta Milana Kopice. O poločase jsme se domluvili, jak budeme útočit, a naštěstí se nám podařilo ten gól dát. Na hráčích bylo vidět,že chtějí před pauzou vyhrát, byli povzbuzení vítězstvím v Curychu. Myslím, že vítězství bylo zasloužené.”

František Komňacký (FC Vysočina Jihlava): „Uhrát v Liberci dobrý výsledek v jedenácti je náročné, natož v deseti. Soupeři jsme to svou naivitou a chybami velmi ulehčili, což je škoda, protože Liberec nebyl ve své kůži. Po té červené kartě jsme si o poločase řekli, že to zkusíme uhrát, snažili jsme se i v 10 o brejkové situace. Jednu jsme si i vytvořili, ale to samozřejmě k úspěchu stačit nemohlo. Liberec tedy zaslouženě zvítězil.”