FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 1:0
11.08.2012

Slovan přišel na jablonecké Střelnici o ligovou neporazitelnost

Michal Šandor
V rámci 3. kola fotbalové Gambrinus ligy zavítali liberečtí fotbalisté do sousedního Jablonce, kde chtěli prodloužit svoji ligovou neporazitelnost a zvednout si sebevědomí po nepovedené odvetě 3. předkola Ligy mistrů s Kluží. Ani jedno se ale Slovanu nepovedlo, Baumit byl po celý zápas lepším a aktivnějším týmem a díky vlastnímu gólu libereckého Ljulky z 74. minuty zvítězil na Střelnici 1:0.
3.kolo, sobota 11.8.2012, 18:00, Chance aréna, Jablonec
FK Jablonec FK Jablonec
1:0
(0:0)
FK Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský - Kopic, Loučka, Piták "K" (85. Štochl), Zoubele (70. Kovařík), Vaněk (77. Čížek) - Lafata.
FC Slovan Liberec: Bičík - Liulka, Kelič, Nezmar, Fleišman - Šural (83. Musiol), Morozenko, Janů "K", Breznaník - Hadaščok (78. Delarge), Blažek.
Branky: 74. Ljulka (vlastní). ŽK: 1:3. ČK: 0:0. Rozhodčí: Franěk - Košec, Kovařík.
Diváci: 4532

Jablonečtí se chtěli na úřadujícího českého mistra vytáhnout a začali aktivně. Zoubele svým pasem oslovil Vaňka, jehož centr sebral pohotový Bičík. Na druhé straně hřiště poslal Breznaník nadýchanou přihrávku do vápna, kde po souboji s Benešem upadl Morozenko, píšťalka sudího Fraňka ale zůstala němá. Pak se ke slovu dostal nejlepší střelec minulé sezóny Lafata, který tentokrát mířil vedle. Po něm zkoušel své štěstí i Zoubele, ovšem dvě nuly na ukazateli skóre nezměnil.

Největší a zároveň jediná šance Liberce v první půli se narodila v 15. minutě, kdy z hranice vápna vypálil Morozenko, proti jehož ráně jablonecký brankář Valeš vytáhl parádní zákrok. Morozenko se přeměnil do role nahrávače, na jeho přihrávku však nabíhající Šural nedosáhl. Fotbalovou parádičku poté předvedl Zoubele, jenž patičkou přihrál Novákovi, který ve vápně našel Pitáka, jemuž ke gólové radosti chybělo pár centimetrů.

Následně se k zakončení dostal Beneš, jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. Ve 27. minutě musel být v pohotovosti Bičík, jehož nebezpečnou střelou prověřil Zoubele. Odraženého míče se záhy ujal Lafata, ale ten své střelecké konto nerozšířil. Aktivně hrající Zoubele chtěl vzít zodpovědnost na sebe, levačkou však netrefil zařízení. Domácí byli na hřišti lepším týmem a svého soupeře do žádné šance nepouštěli. Naopak sami mohli udeřit, po přihrávce Vaňka se sám před Bičíkem ocitl snajpr Lafata, ale liberecký gólman jen potvrdil formu posledních týdnů.

Jablonečtí pokračovali v nastoleném trendu z úvodního poločasu, ale proti Pitákovi a Vaňkovi se Bičík překvapit nenechal. Vzápětí dal o sobě vědět dvakrát Kopic, první tečovaný pokus vyrazil Bičík na roh, proti druhému měl mnohem více práce, neboť balón zaplaval ve vzduchu. Do dnešního zápasu se navíc zapojili také fanoušci, kteří museli být v permanenci proti Vaňkově nepřesné střele. Poté se kulatý nesmysl po ose Kopic – Lafata dostal až k Vaňkovi, který ze své kopačky vyslal jen propagační pokus.

V 74. minutě se Baumit dočkal zaslouženého gólu, Eliáš nacentroval do vápna, odkud si hostující Ljulka srazil míč do vlastní sítě – 1:0. Po dlouhé době se o slovo přihlásili také hosté, Breznaníkovu navštívenku vyrazil Valeš na roh. Několik minut nato Breznaník přihrával do pokutového území, kam si naběhl střídající Delarge, ale Valeš proti němu vytáhl zákrok zápasu. Další šanci si už ani jeden tým nevypracoval, a tak mohl Jablonec slavit zasloužené vítězství.