FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 4:1
01.05.2017

Slovan prodloužil domácí neporazitelnost s Bohemians, vyhrál 4:1

Kryštof Rossmann
Liberec - Naše mužstvo se v pondělním odpoledni střetlo s pražskými Bohemians a opět bylo na domácím trávníku úspěšné, prodloužilo tak příznivou bilanci trvající při vzájemných zápasech s Klokany U Nisy. Pražané pod Ještědem ještě nevyhráli. Tentokrát o třech bodech pro modrobílé rozhodl Voltr, Baroš a Ekpai, který si připsal hned dvě přesné trefy.
26.kolo, pondělí 1.5.2017, 17:30
4:1
(3:0)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Breite, Souček – Ekpai, Bosančič (46. Voltr), Vůch (82. Šulc) – Baroš (C) (70. Graiciar).
Bohemians Praha 1905: Fryšták – Nitrianský, Krch (C), Šmíd, Havel – M. Hašek, Jindřišek, Hubínek (56. Jirásek), Luts (77. Berger) – Mašek – Kuchta (84. Kostka).
Branky: 20. Ekpai (Mikula), 35. Ekpai (Breite), 45. Baroš (Karafiát), 89. Voltr (Graiciar) - 78. Berger (pen). Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Koval. ŽK: 38. Krch (BOH), 87. Jindřišek (BOH).
Diváci: 4947

Už ve třetí minutě málem zaskočil domácí příznivce Jan Kuchta, který si sice dobře zpracoval balón po dlouhém nákopu a ocitl se v solidní střelecké pozici, nicméně branku netrefil. To ve dvacáté minutě se prosadil Slovan. Mikula potvrdil formu z posledních kol, když poslal balón přesně na hlavu Ubonga Ekpaie, jenž míč lehce tečoval a překonal Fryštáka.

Zanedlouho mohlo být vedení našeho mužstva rázem dvougólové. Vše opět začalo u Ekpaie, který přesným pasem vyslal na zteč Breiteho. Ten od postranní čáry naservíroval balón do šestnáctky, kam dobíhal Baroš. Akci přerušil výborným zákrokem až brankář Bohemians, jenž bezchybně přečetl hru a proti přihrávce zprava vystartoval.

Diváci se druhé přesné trefy do poločasu přeci jen dočkali. Baroš - Breite a Ubong Ekpai. Tato spolupráce přinesla znovu ovoce, když nigerijský záložník vypustil při rychlém kontru přesnou ránu letící mezi nohy Fryštáka. Poločas z říše snů ještě dokonal několik chvil pře pauzou Milan Baroš, který se dostal po nabídce Karafiáta do úniku a zkušeně si s ním poradil.

V 52. minutě po standardní situaci hlavičkoval Kerbr, balón ale mezi tři tyče nenasměroval. Vůcha zase vychytal Fryšták. Na druhé straně musela liberecká defenziva čelit pokusu Maška, který Karafiát zblokoval na rohový kop. Jirásek o pár chvil později poslal centr na hlavu Kuchty. Ten nezamířil přesně. Klokani se nakonec přeci jen prosadili.

Ondřej Karafiát totiž zahrál uvnitř pokutového území rukou a hlavní arbitr neváhal nařídit pokutový kop. Míč si postavil na penaltový puntík Tomáš Berger, který svou střelu poslal do protipohybu gólmana Dúbravky. Slovan odpověděl v samotném závěru střetnutí, Graiciar přiťukl během protiútoku míč osamocenému Radku Voltrovi. Jeho pokus skončil přesně u levé tyče a Liberečtí mohli oslavovat vítězství 4:1.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Jsme šťastní, že jsme konečně dokázali dát hodně branek, tím spíš doma. Vítězství se nerodilo zrovna lehce, proti Bohemians jsou to vždy těžké duely. Po krásné akci přes celé hřiště se nám podařilo dát první gól, to nás uklidnilo a byli jsme nakonec velmi produktivní. Jedinou kaňku vidím v tom, že jsme to utkání nedokázali odehrát přesvědčivěji. Brejky jsme dlouho nedokázali proměnit, abychom se uklidnili a mohli tam dát i mladé hráče. Celé to mírně kalí gól z penalty, ale s vítězstvím jsme samozřejmě spokojeni, stejně jako s výkonem.

Martin Hašek (Bohemians Praha 1905): Očekávání od utkání jsme měli zcela jiná. Chtěli jsme se prezentovat kompaktním pracovitým výkonem, ale kompaktní jsme rozhodně nebyli. Až do první branky to bylo vyrovnané utkání, ale následně se soupeř uvolnil a na nás to mělo až destruktivní vliv. Neviděl jsem tam v podstatě nic z toho, co chceme hrát. Pomalu jsme přepínali směrem dozadu, málo jsme se nabízeli, spíš jsme utíkali od hráče. Soupeř nás potrestal ještě dvěma góly a o výsledku bylo v podstatě rozhodnuto. Po přestávce jsme hlavně nechtěli inkasovat, aby to neskončilo nějakým debaklem. Vrátilo se nám trochu sebevědomí, ale svůj výkon jsme stejně poté devalvovali čtvrtým gólem.