FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Targu Mures 1:1
30.01.2016

Slovan remizoval s rumunským celkem ASA Targu Mures, za který nastoupil i Mutu

Kryštof Rossmann
Stručný online ze zápasu jste mohli sledovat na našem oficiálním twitterovém účtu. Ve článku naleznete doplněnou reportáž i sestřih utkání.
Turecko, sobota 30.1.2016, 14:00
1:1
(0:1)
ASA Targu MuresASA Targu Mures
FC Slovan Liberec: Hladký - Ljulka, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Bartl, Sýkora (60. Folprecht), Karafiát (46. Bláha), Vůch (60. Jefremov) - Bakoš, Rabušic
ASA Targu Mures: Stăncioiu - Velayos, Constantin M., Balaur, Brandan - Jazvic, I. Gonzalez, Voiculet, L. Bus - Mutu - Tucedean
Branky: 57. Ljulka - 9. Balaur.

Slovan nastoupil ihned ze začátku soustředění v Turecku proti velmi náročnému soupeři. Za Targo mimo jiné nastupuje velezkušený Adrian Mutu. Rumunský celek ukázal svoji sílu již v deváté minutě. Centr Brandana zamířil přesně na hlavu Ionuta Balaura, který svůj pokus dokázal nasměrovat mimo dosah Hladkého.

Zanedlouho zahrozilo také naše mužstvo. V dobré příležitosti se ocitl Marek Bakoš, nicméně svým projektilem nakonec orazítkoval pouze bližší tyč. Tlak Slovanu sílil. Pohlednou ranou se o několik chvil později prezentoval i Karafiát, ale Stăncioiu perfektním zákrokem dělovku mířící do levého horního rohu zařízení vytěsnil mimo tři tyče.

Do kabin tak mírně šťastnější odcházel soupeř, to se však brzy mělo změnit. V padesáté minutě ostře vypálil zpoza vápna Sergej Ljulka. Balón zamířil nechytatelně k levé tyči branky rumunského celku a bylo vyrovnáno.

Slovan mohl vzápětí udeřit znovu, ale rychlá kombinace uvnitř pokutového území skončila pouze nepřesnou střelou a jelikož se během druhé půle nedokázali prosadit ani hosté, rozešly se oba celky s remízou 1:1.

Další duel čeká modro-bílé již v úterý, kdy naše mužstvo nastoupí proti chorvatskému RNK Split. V pátek poté svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského poměří síly s celkem z Makedonie - FK Vardar Skopje.

Jan Nezmar (sportovní ředitel FC Slovan Liberec): Máme za sebou velmi kvalitní zápas, který jsme sehráli v příjemném prostředí na dobrém stadionu se silným soupeřem. Myslím, že jsme měli mírnou herní převahu, bohužel jsme ji nedokázali přetavit ve více brankových příležitostí. Ve finální fázi nám chyběl potřebný klid. Nedokázali jsme správně vyhodnotit některé situace uprostřed pole, někdy jsme balóny mohli hrát rychleji do kolma, místo toho jsme hru pozdrželi. Jindy zase bylo potřeba tempo zklidnit a šanci si připravit. Nevyhodnotili jsme to správně a o balóny jsme záhy přišli. Soupeř udeřil po fantastickém centru a následné hlavičce, velmi těžko se podobné situace brání. My jsme vyrovnali po zpětné přihrávce ranou zpoza vápna. Myslím, že remíza byla relativně spravedlivá, nicméně o výsledek v této fázi přípravy až tolik nejde. Kdybych to měl shrnout, určitě se dala najít pozitiva: aktivita, chuť hrát či dobrá defenzivní činnost, avšak musíme zapracovat na finální fázi a v některých momentech i na té přechodové.