FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 0:0
03.08.2014

Slovan remizoval také ve druhém ligovém utkání. V duelu s Příbramí branka nepadla

Lukáš Michalík
LIBEREC - Liberečtí fotbalisté také ve druhém kole SYNOT ligy uhráli nerozhodný výsledek. V utkání s Příbramí čekali diváci na gól marně a po 90. minutách tak na ukazateli skóre stál výsledek 0:0.
2.kolo, neděle 3.8.2014, 17:00, U Nisy
0:0
(0:0)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Hroššo - Mudra, Rajnoch, Pimpara, Fleišman - Obročník (75. Hadaščok), Pavelka (28. Sackey) - Delarge (46. Frýdek), Ďubek, Šural - Hamuľak
FK Viagem Příbram: Boháč - Sus, Zápotočný, Hájovský, Neves - Hnaníček, Tarczal, Pilík (62. Stratil), Fillo (65. Danoski) - Mareš (86. Slepička), Řezníček
ŽK: 81. Šural – 71. Zápotočný, 73. Mareš, 76. Tarczal, Rozhodčí: Bílek - Vysloužil, Pilný.
Diváci: 2966

První desetiminutovka mnoho zajímavého k vidění nenabídla. Obě mužstva pozorně bránila a hra se tak odehrávala převážně ve středu hrací plochy. Ve 13. minutě oslovil šikovnou uličkou Pavelka Šurala, který už se chystal vypálit, ale na poslední chvíli mu míč uzmul jeden z příbramských zadáků.

Krátce po čtvrt hodině hry zkoušel Mareš obstřelit Hrošša, bránu ale naštěstí netrefil. Ve 23. minutě se zjevil ve velké příležitosti Řezníček, Hroššo ale stačil vyběhnout a zasáhnout. Hostující forvard měl na kopačce branku také o dvě minuty později, kdy se pokoušel přelobovat Hrošša, ten ale znovu výborně zasáhl.

Příbram znovu zahrozila ve 37. minutě. Po rohovém kopu se k míči dostal Neves a jeho pokus vyrazil brankář Hroššo takřka na brankové čáře. Poslední šanci úvodního dějství měl hostující Pilík, který z přímého kopu obstřelil zeď a Hroššo musel vytáhnout další parádní zákrok. V prvním poločase diváci branku neviděli, do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

V 58. minutě se k centru z pravé strany dostal Šural, který hledal před brankou stojícího Hamuľaka, ale slovenský útočník balón trefit nedokázal. Velký závar před soupeřovou brankou přišel krátce po půl hodině hry. Nejdříve byl Hamuľak na hranici šestnáctky zablokován, míč se ale následně dostal k Frýdkovi, který tvrdou ranou jen těsně minul příbramskou branku.

Hosté odpověděli ranou Tarczala, která se od tyče odrazila do zad brankáře Hrošša a kutálející se míč poté do bezpečí odkopl Fleišman. V samotném závěru si ještě obě mužstva připsala po jedné velké šanci. Nejprve se k hlavičce prodral hostující Zápotočný, branku ale minul stejně jako na druhé straně střídající Hadaščok. Ani ve druhém ligovém klání jsme tak nedokázali zvítězit, v utkání s Příbramí branka nepadla.

Petr Čuhel (1. FK Příbram): Myslím si, že v prvním poločase jsme předváděli hodně slušný fotbal a kdybychom zvládli lépe některé z našich šancí, mohli jsme i zvítězit. Ve druhé půli ale Liberec hru vyrovnal. Mísí se ve mně různé pocity, protože při těch šancích jsme vlastně ani nebyli pod tlakem soupeře, byla to jen naše nekvalita v zakončení. Sice jsme tu mohli získat více než jeden bod, ale musíme zůstat pokorní a dále jít zápas od zápasu.

Samuel Slovák (FC Slovan Liberec): Měli jsme za sebou těžké utkání v Rumunsku a to se na nás projevilo zejména v prvním poločase. Nevypracovali jsme si vůbec nic, až ve druhé půli přišlo zlepšení, ale na víc než bod to dneska nebylo. Příbram se na nás dobře připravila, odehrála dobré utkání. My jsme před domácím publikem chtěli zvítězit, ale na druhou stranu, i soupeř měl několik velkých šancí. My se teď musíme co nejlépe připravit na pohárovou odvetu a pokusit se o zázrak.