FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Trenčín 2:0
20.01.2015

Slovan si v přípravě poradil také s Trenčínem, rozhodli Frýdek a Kaiser

Nymburk - V dalším přípravném utkání tentokrát nečekal náš tým žádný snadný soupeř, v Nymburce se totiž Slovan střetl s druhým celkem slovenské ligy, Trenčínem. Už v úvodu se ale svěřenci Jiřího Kotrby a Josefa Csaplára dostali do vedení a nakonec zvítezili 2:0. Jedinou černou kaňkou na povedeném zápase bylo zranění Tomáše Ďubeka po 33 minutách hry.
přát., úterý 20.1.2015, 11:00, Nymburk
2:0
(1:0)
AS TrenčínAS Trenčín
FC Slovan Liberec: Hroššo - Mišič (46. Mudra), Karišik, Pokorný (46. Pimpara), Fleišman - Obročník (46. Djika), Ďubek (33. Soungole) - Hadaščok, Frýdek (46. Kaiser), Delarge - Šural.
AS Trenčín: Chovan – Rundić, Beriš, Rabiu, Kingsley, Madu, Čögley, Bero, Ramón Da Silva, Vlček, Edmond.

Branky: 11. Frýdek, 64. Kaiser, ŽK: 45. Bero (TRE).

Úvod utkání vyšel lépe našim hráčům, kteří se od hvizdu rozhodčího snažili být aktivnější. Ďubek po přímém kopu ještě na trenčínskou obranu nevyzrál, stejně jako Šural o tři minuty později, ale v 11. minutě se ve vápně odrazil míč k dobře postavenému Martinu Frýdkovi a ten se už z ideální pozice nemýlil.

Od té doby se do útoku začali prosazovat také soupeři, s Ramónovou střelou si ale poradil Hroššo a při dalších pokusech nemusel ani zasahovat. Na druhé straně se po Ďubekově centru snažil vyskočit na hlavičku Miloš Karišik, ale několik centimetrů mu do požadované výšky chybělo.

Značná komplikace pro výběr trenérů Kotrby a Csaplára přišla po více než půlhodině hry, kdy musel ze zápasu odstoupit Tomáš Ďubek. Ten hned po závěrečném hvizdu musel odjet na vyšetření zraněného kolene. Ani příchod náhradníka Soungoleho ale obraz hry příliš nezměnil a poločas bez dalšího závažnějšího ohrožení jedné z branek dospěl až ke konci.

Po mnoha změnách v liberecké sestavě si v úvodu druhé půle vytvořil Trenčín tlak a obléhal branku Lukáše Hrošša, ten ale nehodlal kapitulovat. Celkově se na hřišti odehrávala atraktivnější podívaná a jako jediní se opět dokázali prosadit naši hráči. Po hlavičce Kevina Luckassena vyrazil gólman Chovan míč jen k Lukáši Kaiserovi a ten o tyčku zvýšil na 2:0.

Od té doby se hra na obou stranách zpomalila, tlak trenčínských fotbalistů vzal za své a na další zajímavé okamžiky čekala hrstka přihlížejících diváků marně. Madu sice ještě zkusil z dálky pozornost brankáře Hrošša, ten ale nekapituloval a Slovan tak v přípravném zápase zvítězil o dvě branky.