FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 1:0
05.04.2015

Slovan slaví důležité tři body! Výhru s Brnem vystřelil střídající Bakoš

Lukáš Michalík
Liberec - Po čtrnáctidenní pauze se dnes Slovan opět představil v ligovém utkání, v němž hostil brněnskou Zbrojovku. Naši hráči měli po celé utkání více ze hry a vypracovali si také množství vyložených šancí. Důležitý gól však dlouho nepřicházel, nakonec jsme se ale přeci jen dočkali, když se v závěru prosadil střídající útočník Marek Bakoš. Zisk tří bodů, na které jsme čekali devět zápasů, znamená posun na čtrnácté místo v tabulce.
22.kolo, neděle 5.4.2015, 17:00, U Nisy
1:0
(0:0)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Hroššo - Sus, Karišik, Pokorný, Fleišman - Sackey (72. Bakoš), Obročník - Delarge (78. Breznaník), Šural, Frýdek - Luckassen (88. Soungole).
Sestava Slovan pro zápas s Brnem

Takhle vypadá sestava FC Slovan Liberec na utkání s FC Zbrojovka Brno. Uspěje?

Posted by FC Slovan Liberec on 5. duben 2015
FC Zbrojovka Brno: Melichárek - Jugas, Schuster, Malík, Keresteš - Kopúnek, Buchta - Pašek (86. Hyčka), Zavadil, Sýkora (84. Markovič) - Zoubele (42. Čtvrtníček).
Branky: 80. Bakoš ŽK: 50. Šural, 60. Karišik, 83. Luckassen, 85. Breznaník, 90. Frýdek - 36. Melichárek, 90. Keresteš. ČK: 70. Čtvrtníček. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Ratajová. Hráč utkání: Šural - Melichárek.
Diváci: 3748

Naši hráči do zápasu vstoupili s chutí. Po spolupráci s Delargem se ke střele dostal Luckassen, Melichárek v brance Brna ale proti jeho pokusu zasahovat nemusel. Vzápětí Slovan podnikl rychlý kontr. Fleišman si vyměnil míč se Šuralem a zkoušel z úhlu překvapit gólmana, ten byl ale pozorný. Následně si na centr do pokutového území naskočil Luckassen a jeho hlavička měla slušné parametry, mezi tři tyče se však nakonec nevešla.

Překvapit Melichárka se ze strany pokusil také Šural, ani jeho chytré zakončení lobem ale kýženou radost nepřineslo. Brno poprvé výrazně zahrozilo po rohu Zavadila, který skončil na hlavě nikým nehlídaného Schustera a Hroššo měl co dělat, aby razantní hlavičku vytěsnil nad břevno. Po půl hodině hry se na pravé straně uvolnil Šural a vyslal do pokutového území nebezpečný přízemní centr, ale bohužel, nikdo v modrobílém jej zasáhnout nedokázal.

Ve 35. minutě mohl otevřít skóre znovu agilní Luckassen. Nizozemský útočník si zády k bráně převzal pas od Šurala, obtočil se kolem svého strážce a vypálil, ale Melichárek se vyznamenal dobrým zákrokem a míč vyrazil. Krátce před poločasovou přestávkou se ze střední vzdálenosti opřel do balónu Sackey a jeho pumelici chybělo jen několik čísel. Neujala se ani hlavička Šurala, který zakončoval po rohovém kopu Frýdka. Radost z desáté branky v sezoně našemu kanonýrovi zkazilo břevno.

Po změně stran tempo hry opadlo, hra byla kouskována množstvím nedovolených zákroků a ani jednomu z mužstev se nedařilo dostat se do vyložených příležitostí. Když už se naši fotbalisté jednu takovou vypracovali, zhatil gólové nadšení Šurala zdvižený praporek asistenta sudího. V 76. minutě měl vedoucí gól na hlavě Luckassen, jehož stříleným centrem doslova trefil Delarge. Překvapený Luckassen ale nestačil zareagovat a míč se od jeho hlavy odrazil jen nad branku.

Festival neproměněných šancí pokračoval tutovkou Delarge, jemuž míč zpětnou přihrávkou ideálně připravil Frýdek. Delargeho umístěnou placírku ale výborně zlikvidoval brankář Melichárek. Deset minut před koncem už se ale naši hráči dočkali. Do střeleckého pokusu Luckassena se důrazně vložil střídající Marek Bakoš, který míč přizvedl a ten doplachtil až za Melichárkova záda. V závěru utkání už si Slovan proti oslabenému soupeři hubený náskok pohlídal a mohl tak slavit veledůležité tři body.

Václav Kotal (FC Zbrojovka Brno): My jsme věděli, co nás tady čeká, ale některé souboje mi připomínaly spíš rugby než fotbal a byla by škoda, kdyby se měl fotbal ubírat takovýmto směrem. Ve fotbale jde o souboje o míč a ne že jde nejdřív hráč a pak míč. Soupeř hrál s maximálním nasazením, ale mrzí mě zranění hráčů. Nakonec jsme to tedy odnesli jak zraněním, tak vyloučením, je to složité, ale musíme se s tím srovnat. S defenzivou jsem dnes spokojen, myslím, že soupeře jsme do šancí moc nepouštěli. Samozřejmě, po tom vyloučení už to bylo složitější, to nás soupeř dostal pod tlak.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): Myslím si, že takhle by to mělo vypadat, tímto stylem se hraje o záchranu. Tohle utkání už navazovalo na ten třídenní cyklus, dnešek v podstatě začínal čtvrtkem. Hráli jsme hodně bojovně, agresivně, nevypustili jsme ani jeden balón. Přežili jsme tam jednu velkou šanci, kdy nás reflexivním zákrokem zachránil Lukáš Hroššo. Nechci teď dělat chytrého, ale já byl včera stoprocentně přesvědčený, že to dnes skončí 1:0, že nepadne hodně branek, protože Brnu se góly dávají těžko. Dnes jsem viděl odpracovaný zápas, jestli jsem dobře počítal, tak na šance to bylo 4:1 pro nás. Chyběla mi tam kvalita ve finální fázi, ale na to my teď nemůžeme hledět, my musíme dělat body. Body, body, body, jak to bude vypadat je momentálně jedno. Dnes jsme hru hodně zjednodušili, takovým stylem se bojuje o záchranu.