FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 2:4
05.04.2017

Slovan v MOL Cupu končí, v prodloužení nestačil na Zlín

Liberec - Ve středu večer nastoupil Slovan k čtvrtfinále MOL Cupu. Náš tým si chtěl zajistit místenku mezi čtyřmi nejlepšími celky, ani Zlín se však své naděje na poháry nechtěl vzdát. Šlo tedy o hodně. Utkání dospělo až do prodloužení, v němž byl úspěšnější Zlín.
čtvrtfinále, středa 5.4.2017, 20:15
2:4
(1:0)
FC ZlínFC Zlín
FC Slovan Liberec: Hladký - Mikula, Kúdela (C), Karafiát (46. Polák), Bartošák (93. Obročník) - Souček - Ekpai, Ševčík, Potočný, Vůch - Voltr (86. Bartl).
FC Zlín: Švenger – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Matejov – Hnaníček – Vukadinovič (115. Bartolomeu), Traore (107. Kopečný), Živulič, Holík – Beauguel (93. Diop).
Branky: 10. Gajič (vl.), 60. Voltr - 52. Vukadinovič (pen.), 57. Matejov, 95. Holík, 119. Kopečný. Rozhodčí: Houdek - Flimmel, Kožár. ŽK: 62. Kúdela, 111. Souček - 35. Jugas, 100. Hnaníček, 103. Holík, 111. Švenger.
Diváci: 1527

O vůbec první střelecký pokus utkání se postaral Radek Voltr, který však zpoza vápna po pěti minutách minul hostující bránu. K prvnímu gólu ale nakonec Slovan ani nemusel paradoxně vystřelit. Zoran Gajič si vůbec nerozuměl s vybíhajícím brankářem Švengerem a malou domů smolně nasměroval až za čáru. Situaci už nezachránil ani rychle se vracející zlínský brankář.

Branka naše hráče nakopla a rázem byli na hřišti aktivnějším týmem. V následujících minutách několikrát zahrávali rohový kop nebo standardní situaci, ani jedna akce ale dalším gólem neskončila. Nenezpečně vypadal především roh ve 22. minutě, kdy na prudký centr naskakovali Mikula a Voltr, ani jeden z nich však těsně na míč nedosáhl.

Hosté se poprvé osmělili až po půlhodině hry, kdy se k zakončení dostal Holík, jeho nepříliš prudká rána však mířila přímo na Václava Hladkého a ten si s Holíkovým pokusem poradil. Jinak zbytek první půle příliš pohlednou podívanou v sílícím dešti nepřináše a na výraznější šance si tak museli fanoušci počkat do druhého poločasu.

Hned po změně stran zahrozili po rohu hosté, ale k míči se nakonec žádný z útočících hráčů neprodral. V 50. minutě však Mikula ve vápně stáhnul Beaguela a Vukadin Vukadinovič z penalty nezaváhal. A to nebylo vše, jen o pět minut později vypálil odražený míč zpoza vápna z voleje Róbert Matejov a mířil přímo k tyči.

Mohlo být dokonce ještě hůř, když krátce po rozehrávce běž zprava sám na brankáře Vukadinovič, jeho rána ale minula pravou tyč. A místo toho přišlo vyrovnání. Ekpaiova střela se ve vápně dostala k Radku Voltrovi, který z otočky zamířil k tyči.

Slovan vyrovnávací branka povzbudila a rázem se hnal znovu dopředu. Ekpaiova střela vypadala nebezpečně, skončila však těsně nad břevnem. V 70. minutě se zase ve vápně ke střele dostal Egon Vůch, rozvlnil však pouze boční síť.

Také na druhé straně se mohlo měnit skóre. Po Vukadinovičově průniku pálil z hranice vápna sám Traore, ale trefil pouze připraveného Hladkého. Rozhodnout se osm minut před koncem snažil také Ševčík, mířil však zcela mimo. Ani druhý poločas tak rozhodnutí nepřinesl.

V prodloužení se po pěti minutách hry opět trefil Zlín. Po rychlé narážečce se ve vápně objevil Lukáš Holík a přesnou přízemní ranou propálil Hladkého. Slovan se pokusil odpovědět po centru zprava, Vůch ale hlavičkoval jen do brankáře. Rozhodnuto mohlo být ve 104. minutě, kdy Vukadinovič pádil sám na branku a před vápnem obešel i Hladkého, parádním skluzem mu však před prázdnou brankou ukopl míč vracející se Ekpai.

Ve 110. minutě proklouzl až do vápna Ševčík a následně byl sražen k zemi, ale rouhodčí penaltu nepískal. Obléhání hostující branky pokračovalo, Potočného střela ze 117. minuty však mířila těsně nad. A na druhé straně se v závěru prosadil střelou k bližší tyči Miloš Kopečný, který uzavřel na konečných 2:4.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Jsme zklamaní, že jsme z poháru vypadli, ještě po takovémhle průběhu. Řekl bych, že utkání asi rozhodlo prvních deset patnáct minut druhého poločasu. Rozdělil bych to na dvě části. První poločas jsme odehráli velmi dobrý, ale bohužel druhý poločas a prodloužení to od nás byl festival chyb směrem do defenzivy. Do prodloužení jsme museli jít s další změnou v obraně a vzápětí za dvě tři minuty jsme inkasovali na 2:3. Pak už to bylo trošku o našem trápení."

Bohumil Páník (trenér Zlína): "První poločas byl náš výkon špatný. Ve druhé půli jsme přeorganizovali hru a bylo to daleko účinnější. Dostali jsme se do hry a byli jsme nebezpeční. Řekl bych, že v prodloužení jsme měli víc sil. Dneska jsem byl do zápasu vtažený jako málokdy předtím a kluci mi udělali radost. Ukázali, co umí."