FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:3
10.09.2014

Slovan v kombinované sestavě podlehl druholigovému Varnsdorfu 2:3

Lukáš Michalík
LIBEREC - Reprezentační přestávku si fotbalisté našeho týmu zpestřili přípravným utkáním se Slovanem Varnsdorf. Trenér Slovák na hřiště poslal značně kombinovanou sestavu. Po zranění se divákům představil Obžera, v obraně dostal příležitost Kolár a debut za A-tým si odbyl teprve sedmnáctiletý stoper Martin Chlumecký. Po gólově bohatém prvním poločase dokázali domácí po změně stran už jen snížit, a tak svěřenci trenéra Frťaly odjížděli pod Šluknovský výběžek s vítězstvím 3:2.
přát., středa 10.9.2014, 16:00, U Nisy
2:3
(1:3)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Kolář (46. Hroššo) – Kolár, Karišik, Chlumecký, Mudra (59. Bong) – Obžera, Dydowicz, Djika Douglas (46. Frimmel), Marcos Canazas – Hamuľak, Luckassen (66. Delarge).
FK Varnsdorf: Porcal (46. Samoel) – Landovský (46. Devátý), Filip, Zieris, Kouřil (46. Eliáš (70. Martan)) – Martan (62. Černý), Janoušek, Breite (46. Novotný), Daníček (46. Schubert), Tvaroha (62. Hoke) – Durdevič (46. Rudnytskyy).
Branky: 41. Hamuľak, 56. Marcos Canazas – 33. Daníček, 35. Zieris, 42. Kouřil, ŽK: 11. Porcal (VDF).

První velkou šanci si po šesti minutách hry vypracovali fotbalisté našeho týmu. Marcos se uvolnil na levé straně hřiště a před brankou našel nabíhajícího Dydowicze. Mladý středopolař byl v ideální pozici, ale skákavý míč mu nesedl a poslal jej nad břevno Porcalovy branky. Dydowicz byl zanedlouho v akci po druhé. Tentokrát se postavil k exekuci trestného kopu a div že střelou nepřekvapil gólmana hostí, který evidentně čekal centr.

V další příležitosti se představila nová posila Marcos, jenž se na levé straně šikovně zbavil svého strážce a tvrdě vypálil, Porcal ale jeho ránu stačil vyrazit. Agilní Dydowicz poté parádně zakombinoval s Obžerou, kterého uličkou vybídl k zakončení. Slovenskému záložníkovi, proti němuž stál již pouze gólman Porcal, však na poslední chvíli vložil do střely kopačku hostující obránce.

Ve 33. minutě domácí ztratili míč ve středu hřiště, balónu se chopil Nikolas Daníček, který přibližně z hranice kruhu napřáhl a přízemní ranou překonal marně se natahujícího Koláře. Neuběhlo ani sto dvacet sekund a přišel druhý úder Frťalovy družiny. Hosté dostali výhodu zahrávání standardní situace, k níž se postavil Kouřil. Jeho střelu s notnou dávkou štěstí tečoval ve zdi stojící Petr Zieris a gólman Kolář již zareagovat nedokázal.

Ve 41. minutě se prosadil také domácí Slovan. Dydowicz povedenou kolmicí vybídl ke skórování Michala Hamuľaka, který míč dobře převzal, obešel protihráče a chladnokrevně prostřelil Porcala. Radost Libereckých však neměla dlouhého trvání. O minutu později si na rohový kop Varnsdorfu nejvýše vyskočil Martin Kouřil a přesnou hlavičkou vrátil svému týmu dvoubrankový náskok.

Po změně stran se znovu předvedl Daniel Dydowicz. Šikovný záložník opět zahrával standardku a tentokráte technickou střelou řádně protáhl střídajícího brankáře Samoela, který měl co dělat, aby balón vytěsnil nad břevno. V 55. minutě měl gól na kopačce Martan, který se ocitl na konci rychlého protiútoku Varnsdorfu. Liberecký odchovanec se snažil přelobovat Hrošša, branku ale netrefil.

A znovu to otřepané klišé nedáš-dostaneš. O několik málo vteřin později utekl po levé straně hřiště Mudra, který zpětnou přihrávkou hledal spoluhráče v pokutovém území. Míč letící na jednoho z nich nešikovně tečoval jeden z varnsdorfských hráčů tak, že doputoval přímo k nohám Marcose Canazase, jenž bez problému levačkou uklidil míč do sítě.

V 72. minutě zastavil uvnitř pokutového území Karišik nedovoleným způsobem unikajícího Martana a sudí Bílek ukázal na značku pokutového kopu. Sám postižený se ujal exekuce, ale Hroššo vystihl směr jeho střely a penaltu zneškodnil. V samotném závěru ještě mohl vyrovnat Hamuľak, jehož našel centr letící z pravé strany. Před slovenským forvardem už zívala prázdná branka, letní posila Slovanu ale mič nedokázala trefit. Naše mužstvo tak nakonec prohrálo s Varnsdorfem 2:3.