FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 3:4
29.06.2016

Slovan v prvním středečním duelu podlehl Hradci 3:4

Nymburk - V prvním z dvojice středečních zápasů naskočil náš tým v Nymburku proti nováčkovi nejvyšší soutěže, Hradci Králové. Diváci si rozhodně přišli na své, zajímavé střetnutí nabídlo už v první půli šest branek. Naopak ve druhém poločase se už prosadili pouze Východočeši, kteří si tak připsali těsnou výhru.
Nymburk, středa 29.6.2016, 11:00
3:4
(3:3)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Karafiát, Folprecht, Hadaščok, Obročník (62. Machuča), Ševčík, Bartl (62. Bláha), Heppner, Pokorný, da Silva.
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek, Malinský, Vlkanova, Černý, Súkeník, Janoušek, Schwarz, Mudra, Plašil.
2. pol: Lindr – Chleboun, Zorvan, Černý, Žondra, Shejbal, Maleš, Pázler, Bederka, Vobejda, Trubač.
Branky: 7. Bartl (pen.), 26. Hadaščok, 42. Hadaščok - 25. Vlkanova, 27. Schwarz, 43. Černý, 56. Pázler.

Slovan vstoupil do utkání skvěle. Už po několika minutách byl ve vápně sražen Wesley da Silva a sudí neváhal nařídit pokutový kop. Ten chladnokrevným způsobem proměnil Daniel Bartl. I nadále měl Slovan více ze hry a mohl zvýšit skóre, Folprechta však skvěle vychytal brankář Hradce Ottmar.

Po dvaceti minutách hry ale přišla bláznivá pasáž hry. Adam Vlkanova nejprve nadvakrát překonal brankáře Koláře. Jen o minutu později dostal Vojtěch Hadaščok přesnou přihrávku a uvnitř šestnáctky nekompromisně vrátil Slovanu vedení. Ani to ale netrvalo dlouho, jen o další minutu později hlavičkoval Petr Schwarz odražený míč do prázdné branky.

Následně se hra poněkud uklidnila a šancí ubylo. Přesto se v závěru poločasu dostal náš tým opět do vedení. Vojtěch Hadaščok vypálil dalekonosnou ránu přímo do vinglu královéhradecké branky. Hradec ale opět rychle zareagoval. Pavel Černý stanul zcela osamocen před brankou a svou šancí nepohrdl. Po poločase tak platilo skóre 3:3.

Do druhého dějství soupeř vystřídal kompletní jedenáctku, Východočeši tedy měli více sil. Poprvé se také dostali do vedení. Jan Pázler to zkusil z dálky a jeho střela k tyči proklouzla brankáři Kolářovi mezi prsty. Slovan mohl zareagovat po šanci Bartla, jeho pokus ale Lindr vyrazil do bezpečí.

V sedmdesáté minutě mohli Východočeši ještě zvýšit vedení, když se před brankářem objevil osamocený Zorvan. Kolář si ale poradil nejen s prvním pokusem, ale také s následnou dorážkou. Žádné další šance ale dlouho nepřicházely. Slovan se sice snažil srovnat stav, pozorná obrana Hradce ale nepovolila našim hráčům zakončovat.

I přes veškerou snahu tak utkání nakonec skončilo těsnou výhrou Hradce 4:3.