FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 3:0
21.03.2014

Slovan v severočeském derby nadělil Jablonci tři branky

Michal Vít
Slovan v rámci 21. kola Gambrinus ligy porazil Jablonec 3:0. Jubilejní 40. severočeské derby jsme ovládali již od samotného úvodu, kdy se trefil Rybalka. Ve druhé půli přidali další góly Luckassen s Jarolímem, a tak budou mít fanoušci Slovanu vůči svým známým z Jablonce opět nějaký ten měsíc čím argumentovat.
21.kolo, pátek 21.3.2014, 20:15, U Nisy
3:0
(1:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Pimpara, Frýdek - Pavelka (41. Budnik), Jarolím (87. Šural), Rybalka (72. Obročník), Sackey, Kolár - Luckassen
FK Jablonec: Valeš - Jablonský, Kysela (83. Rossi), Štochl, Eliáš - Čížek (67. Okleštěk), Novák (46. Třešňák), Kubista, Loučka, Kopic - Fantiš
Branky: 11. Rybalka, 58. Luckassen, 81. Jarolím z pen., ŽK: 43. Coufal, 59. Budnik, 71. Luckassen - 81. Kysela, ČK: bez ČK, Rozhodčí: Bílek - Paták, Hájek
Diváci: 4888

Trenéři do utkání stále nemohli počítat se zraněnou trojicí Delarge, Fleišman a Rajnoch. Otazník visel i nad startem Šurala. Ten již sice byl zdravý, ale trénovat začal až den před zápasem, a proto byl připraven pouze na lavičce. V základní sestavě tak znovu dostal šanci Kolár.

Úvodní minuty utkání přinesly vysokou aktivitu Slovanu. Nejprve se ve druhé minutě dostal do úniku Pavelka, jehož táhlou střelu Valeš s obtížemi vyrazil do bezpečí. V 11. minutě pak již naši hráči otevřeli skóre zápasu. Dlouhý aut Frýdka propadl až na malé vápno k nabíhajícímu Rybalkovi, který hlavou nedal Valešovi šanci - 1:0. Po obdržené brance hosté vyrovnali hru a v rozmezí 20. a 23. minuty si vypracovali dvě slibné šance. Fantiš však svou hlavičku poslal nad branku a mezi tři tyče nezamířil ani Kopic. Těsně před koncem poločasu odstoupil ze hry Pavelka, jehož nahradil Budnik. Ten se hned po svém příchodu dostal ke střele, ale jeho tvrdý přízemní pokus z úhlu neměl Valeš problém zkrotit. Do šaten tak šli naši hráči za jednobrankového vedení.

Druhá půle začala poněkud rozvážněji než ta první a hrálo se tak převážně ve středu hřiště. V 59. minutě pak přišel z čista jasna nádherný kousek v podání Slovanu. Frýdek uvolnil na levé straně Jarolíma, jehož centr před branku našel v souboji Luckassena se Štochlem, kde se prosadil náš útočník a hlavou poslal míč od tyče do branky - 2:0. Hosté se poté museli začít tlačit dopředu a v jablonecké defenzivě tak vznikalo spousta děr, které jsme však neuměli využívat. Buď se nám nedařila finální přihrávka a spousta nadějných akcí tak bylo zastaveno již v zárodku, nebo se nám nepovedlo zakončení. V 70. minutě zkusil štěstí na druhé straně Kubista, do jeho rány se ale ukázkově vložil robinzonádou Hroššo. O devět minut později bylo definitivně rozhodnuto. V pokutovém území zahrál rukou Kysela a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jarolím - 3:0. Slovan tak ve 40. severočeském derby bez potíží porazil sousedy z Jablonce a naši fanoušci tudíž budou mít vůči svým známým z Jablonce opět nějaký ten měsíc čím argumentovat.