FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 2:2
18.10.2014

Slovan ve druhé půli stáhl manko a hnal se za vítězstvím. Slovácko ale remízu udrželo

Lukáš Michalík
LIBEREC - V 11. kole SYNOT ligy se naši fotbalisté utkali s mužstvem Slovácka. Po prvním poločase odcházeli do kabin spokojenější hosté, kteří vedli o dvě branky. Po přestávce ale Slovan vyrovnal a snažil se dokonat senzační obrat. Ten ale bohužel nepřišel a tak jsme si po remíze 2:2 se Slováckem body opět rozdělili.
11.kolo, sobota 18.10.2014, 17:00, U Nisy
2:2
(0:2)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal (46. Mudra), Pimpara, Pokorný, Fleišman - Obročník, Pavelka - Hadaščok (60. Delarge), Ďubek, Frýdek (82. Hamulak) - Šural.
1.FC Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Břečka, Šimko - Šumolikoski, Havlík (73. Valenta) - Kalouda (83. Trávník), Kerbr, Diviš (89. Galuška) - Došek.
Branky: 68. Delarge, 72. Pavelka - 30. Šumolikoski, 32. Kalouda, ŽK: 45. Ďubek - 18. Diviš, 51. Šimko. 68. Došek, 90. Kuncl, Rozhodčí: Paták - Moláček, Mokrush.
Diváci: 3802

V osmé minutě Frýdek s Pavelkou chytře zrychlili rozehrávku rohového kopu, po němž se ocitl v dobré pozici Pimpara. Ten však před zakončením uklouzl a následně trefil jen bránícího soupeře. Ve velké šanci byl později Šural, jehož našel zpětnou přihrávkou Hadaščok. Náš nejlepší střelec ale příliš otálel se zakončením a následně zkoušel štěstí již z velkého úhlu. Slovácko odpovědělo pokusem Kaloudy, který střílel z hranice šestnáctky slabší levačkou, Kolář ale zasahovat nemusel. V další slibné příležitosti se po akci Šurala s Pavelkou ocitl Ďubek, ale jeho střela bez přípravy skončila vysoko nad. Velkou příležitost ke skórování měl ve 23. minutě hostující Diviš, který se prodral až před Koláře. Proti jeho přízemnímu zakončení ovšem skvěle zasáhl liberecký gólman.

Parádní pumelicí z velké dálky se poté prezentoval kapitán Fleišman, bohužel ale napnul jen boční síť. Ve 30. minutě se hosté ujali vedení. Kalouda hlavou za sebe prodloužil centr Diviše přímo k nohám Veliče Šumolikoského, který napálil balón z voleje přímo do horního růžku. O dvě minuty později zavládla na stadionu U Nisy ještě pochmurnější atmosféra. Po pěkné přihrávce se do úniku dostal Luboš Kalouda, jenž chladnokrevně křižnou ranou navýšil náskok Slovácka. Krátce na to měl na kopačce snížení Hadaščok, bohužel však v ideální pozici neusměrnil za Hečova záda Frýdkův přesný centr. A protože se neujaly ani hlavičky Pokorného s Pavelkou po rohovém kopu, odcházeli hosté do kabiny s dvougólovým náskokem.

Slovan si hned v úvodu druhé půle vypracoval stoprocentní šanci. Dlouhý nákop Fleišmana sklepl Šural pro Pavelku, který se řítil sám na brankáře Heču a snažil se hostujícího brankáře obstřelit. Ten se však nachytat nenechal a balón vyrazil. Na druhé straně mohl po rohu udeřit obrovitý Došek, tentokrát ale hlavičkoval mimo prostor tří tyčí. Po šedesáti minutách hry se po rychlé narážečce dostal do zakončení střídající Mudra, ale s jeho pokusem levačkou si Heča, byť s obtížemi, poradil. Že se od nás v posledních duelech odklonilo také štěstí jako by demonstrovala akce Šurala z 66. minuty. Nejprve Šural pálil po rohovém kopu, Heča ale výborně zasáhl, následně se k libereckému útočníkovi míč vrátil, ale jeho střelu z úhlu pro změnu zastavila levá tyč.

V 68. minutě už ale brankář Slovácka kapituloval. Hlavičku Pokorného po rohovém kopu ještě Heča stačil vyrazit na břevno, na pohotovou dorážku Dzona Delarge už byl ovšem krátký. Slovácko zareagovalo povedenou střelou Kaloudy, který stejně jako na druhé straně Šural orazítkoval tyč. V 73. minutě uvolnil Ďubek parádním pasem Davida Pavelku, který si na levé straně věděl rady a levačkou propálil bezmocného Heču. Vzápětí se opět vyznamenal brankář Kolář. Hostující Valenta si naskočil na nadýchaný centr svého spoluhráče, jeho gólovou hlavičku ale eliminoval mladý brankář.

V závěru byl k vidění strhující fotbal, Slovan svého soupeře zatlačil, ale bohužel, k vytouženému třetímu gólu tato enormní snaha nevedla. Slovan se tak se Slováckem rozešel smírně a připsal si již osmou remízu v sezóně.

Svatopluk Habanec (trenér 1. FC Slovácko): Myslím si, že jsme dnes viděli nadstandardní utkání, i když samozřejmě pro nás trenéry, když se hraje v takovém tempu, je to o nervy. V prvním poločase nám vyšel plán, s kterým jsme do zápasu šli. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a vyráželi do rychlých protiútoků, což se nám dařilo a vstřelili jsme dvě branky. Ve druhém poločase byla klíčová ta skrumáž před prvním gólem, protože do té doby bych řekl, že jsme měli zápas pod kontrolou. Vstřeleným gólem se domácí dostali do hry a pak už se hrál fotbal nahoru-dolů se šancemi na obou stranách. Před zápasem bych bod bral, ale vzhledem k tomu, že jsme vedli o dva góly, je ve mě pachuť, protože jsme mohli vyhrát.

Samuel Slovák (trenér FC Slovan Liberec): V prvním poločase bylo Slovácko lepší v přechodové fázi. Nedařilo se nám bránit Doška, který je obrovsky silný a na svoji výšku i dobře technicky vybavený. Ten dobře dostával do hry soupeřovy křídla. Soupeř měl dvě akce a vstřelil dvě branky. Ve druhém poločase se nám podařilo vyrovnat, chtěli jsme to otočit, ale to už jsme bohužel nestihli. Velká škoda prvního poločasu, kdy jsme po našich nedůslednostech dvakrát zbytečně inkasovali.