FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 1:1
11.11.2013

Slovan vybojoval v Teplicích bod, střelecké trápení protrhl až střídající Pimpara

Teplice/Liberec - V pondělí vyrazil Slovan bojovat o další body do ligové tabulky na Stínadla. Teplice museli nastoupit bez zraněného kanonýra Mahmutoviče, zato Liberečtí byli rozhodnuti v nejsilnější možné sestavě přerušit nepříznivou sérii ztrát a konečně v lize opět zvítězit.
14.kolo, pondělí 11.11.2013, 18:00, Na Stínadlech
FK Teplice FK Teplice
1:1
(1:0)
FK Teplice: Slavík – Jablonský, Matula (C), Klein, Krob – Nivaldo, Ljevakovič, Vachoušek (74. Jindráček), Litsingi, Táborský – Salami.
FC Slovan Liberec: Kovář – Kelič, Kušnír, Kováč (C), Fleišman – Pavelka, Kalitvincev (80. Frýdek), Rybalka, Šural, Sackey (86. Pimpara) – Rabušic (63. Delarge).
Branky: 45. Salami - 87. Pimpara, ŽK: 76. Kušnír, 83. Fleišman, Rozhodčí: Ardeleánu – Filípek, Kotík.
Diváci: 6820

Hned úvod utkání nabídl zajímavé příležitosti na obou stranách. Nejprve mohl po standardní situaci zpoza hranice teplického pokutového území střílet Kušnír, jehož zblokovanou ránu gólman kryl, následně se musel předvést na druhé straně stoper Kováč, jenž zastavoval Nivaldův pokus téměř na brankové čáře.

Po čtvrthodině hry se Liberečtí řítili do protiútoku ve třech, Šural však nastřelil pouze bránícího Táborského. Ten sice použil k zastavení míče ruku, ale rozhodčího píšťalka zůstala k překvapení hostí němá. A opět následovala akce na opačné straně, kde proti střele Salamiho pohotově zasáhl Přemysl Kovář. První půle zatím probíhala ve velmi rychlém tempu.

V polovině první pětačtyřicetiminutovky našel Litsingi nadýchaným centrem osamoceného Nivalda, jehož hlavičku musel z brankové čáry opět odvracet Radoslav Kováč. Teplice pozvolna přebíraly iniciativu a o pár minut později přišla jejich dvojnásobná stoprocentní šance. Aktivní Litsingi orazítkoval svou hlavičkou břevno, od něhož se míč odrazil na brankovou čáru a směrem ke Kleinovi. Jeho dorážku ovšem parádním zákrokem vyrazil Kovář.

Série velkých šancí ovšem stále nebyla u konce. Své příležitosti přibližně po půlhodině hry Ljevakovič ani Vachoušek, přičemž hlavně při pokusu druhého jmenovaného pomáhalo Liberci i štěstí. Vachoušek totiž hlavou trestuhodně nedopravil míč hlavou zhruba z kroku od brány.

I Slovan se snažil o skórování a vyrážel směrem k pokutovému území Teplických, nedařilo se mu však propracovat se k zakončení. Na druhé straně tak znovu střílel Štěpán Vachoušek, jím vyslaný projektil dokonce olízl tyč, ani tentokrát však nezamířil míč do sítě. Přesto nakonec domácí odcházeli do šaten spokojenější. Po Táborského přihrávce dotlačil Eugene Salami nadvakrát míč do sítě a zakončil tak první půli.

Začátek druhého poločasu přinesl dvě obrovské šance pro Litsingiho, své schopnosti ovšem předvedl brankář Kovář, který pohotově vyběhl a v obou případech míč zastavil. Po Kalitvincevově přízemním centru ovšem zahrozil i Rabušic, jehož střelu Slavík bezpečně kryl.

Po necelé hodině hry běžel sám na bránu mladík Kalitvincev a měl na noze největší šanci svého týmu ke skórování. Zkoušel Slavíka obstřelit, gólman však byl pozorný. V následujících minutách se hra poněkud uklidnila a ani jeden z týmu si nedokázal vytvořit souvislejší tlak.

S přibývajícím časem vrhal Slovan stále více sil do útoku, ale nedařilo se. V 86. minutě však vběhl na hřiště střídající Jiří Pimpara a již podruhé v sezoně naplnil pověst žolíka, když po přibližně 10 sekundách hlavou zavěsil do sítě Slavíkovy branky! To byl panečku vstup na trávník.

S nerozhodným stavem se ještě pokusil něco udělat Nivaldo, jeho střela však branku minula a týmy se tedy po pohledném utkání rozcházejí smírně 1:1.

Zdeněk Ščasný (FK Teplice): Dnes je to poprvé, co mluvím zklamaně po domácím utkání, protože jsme ztratili dva body. V prvním poločase jsme hráli řekl bych velmi dobře, jasně jsme Liberec přestříleli, a v závěru prvního poločasu jsme šli zaslouženě do vedení. Mrzí mě to, že během druhé půle jsme přenechali Liberci iniciativu. Zápasu chyběl z naší strany druhý gól, který by znamenal tři body, takhle máme pouze bod. Kdo sleduje v poslední době Liberec, tak ví, že oni závěry utkání umí velmi dobře a bohužel pro nás v nich i střílejí branky. Kdyby Liberec vyrovnal z té brejkové situace, byl by to pro nás stále jen bod, ale přešli bychom to lépe, takhle je to pro nás smutné, že vyrovnání přišlo čtyři minuty před koncem. V žádném případě ovšem nehaním výkon Liberce. Oni hrají výborně, což potvrzují v Evropské lize.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): Jsem obrovsky šťastný, že jsme v Teplicích dokázali bodovat. Po velmi špatném prvním poločase jsem se snažil kluky uklidnit a povzbudit, protože jsme věděli, že Teplice jsou směrem dopředu velmi silné, což nám v prvním poločase prokázaly. Ve druhém poločase jsme postupem času získávali půdu pod nohami a střídající hráči přinesli kvalitu a v závěru utkání jsme řekl bych zaslouženě vyrovnali.