FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 1:0
15.02.2014

Slovan zvládl generálku na jarní část sezóny a porazil Slavii Praha + video

Michal Vít
Slovan v posledním testu před ostrým začátkem jarní části sezóny 2013/2014 porazil Slavii Praha 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v půlce druhého poločasu Šural.
Generálka, sobota 15.2.2014, 16:00, U Nisy
1:0
(0:0)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Šural (90. Mustafa), Rybalka (65. Jarolím), Pavelka (81. Obročník), Sackey, Frýdek (78. Kolár) - Budnik (65. Douglas)
SK Slavia Praha: Rakovan – Nitranský, Škoda, Nevez, Zmrhal - Piták, Lička (88. Koreš), Gecov, Juhar (46. Vošahlík) - Prošek (62. Boudjemaa), Necid
Branky: 66. Šural, ŽK: 33. Pavelka - 54. Škoda, ČK: bez ČK
Diváci: 700

Základní sestava Slovanu již v této fázi přípravy hodně napověděla, kdo nastoupí ve čtvrtečním utkání proti Alkmaaru. Trenéři dali od úvodních minut přednost osvědčeným hráčům z podzimní části sezóny, a tak pouze na lavičce zůstal překvapivě i čerstvě příchozí Jarolím. V obraně pak namísto přestupivšího Keliče s Kušnírem nastoupila dvojice Rajnoch - Coufal.

Samotné utkání začal Slovan velice aktivně. V 6. minutě prověřil Rakovana z přímého kopu Rybalka, aby následně hostující gólman kryl hlavičku Coufala i nebezpečnou střelu Frýdka. Hosté poté hru vyrovnali a v 18. minutě zahrozili hlavičkujícím Juharem, který však z dobré pozice branku netrefil. Naši fotbalisté se znovu prosadili až ve 30. minutě, kdy tvrdá přízemní střela Pavelky skončila těsně vedle hostující svatyně. O pět minut později mohli jít Pražané do vedení. Piták unikl Rybalkovi, před vápnem si narazil s Gecovem, ale tváří v tvář Kovářovi neuspěl. Do šaten tak šli naši hráči za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli se dlouho nic nedělo. Oba týmy nenacházely cestu přes kompaktní obranu soupeře. Až v 66. minutě dostal míč do uličky Šural, stínovaný Nevezem si ještě míč potáhl více do strany, a tvrdou střelou z velkého úhlu prostřelil Rakovana - 1:0. Slavia se po obdržené brance začala tlačit směrem dopředu a obstřelovala Kovářovu branku. Většinou však míč mezi tři tyče nezamířil nebo střelu zblokoval některý z obránců. Naši hráči nakonec v závěru kontrolovali svoje vedení, které v 85. minutě mohl navýšit Douglas, jenž si na přední tyči naběhl na Šuralův pas. Svůj pokus ale poslal těsně vedle pravé tyče. Slovan i přesto svou generálku na ostrý start do jarní části sezóny 2013/2014 zvládl a porazil Slavii v poměru 1:0.