FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 2:0
02.10.2016

Slovan zvládl zápas s Teplicemi na výbornou! Vyhrál 2:0

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovan ukořistil po vynikajícím výkonu v utkání s Teplicemi důležité tři body. Připsal si tak vůbec první letošní domácí výhru, co se nejvyšší české fotbalové soutěže týče.
9.kolo, neděle 2.10.2016, 17:00, U Nisy
2:0
(0:0)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal (C), Hovorka, Karafiát, Sýkora – Folprecht, Breite – Bartl (79. Súkenník), Marković (67. Ševčík), Vůch – Komličenko (85. Baroš)
FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma – Ljevakovič (C) – Hora (87. Kukec), Kučera, Kodeš (60. Potočný), Fillo – Vaněček (67. Červenka)
Góly: 56. Folprecht (Vůch), 60. Breite. Rozhodčí: Ardeleánu – Pelikán, Boček. ŽK: 73. Hovorka – 45. Kodeš, 69. Červenka, 71. Kučera, 90. Vondrášek. Diváci: 2936.
Diváci: 2936

Již po čtyřech minutách hry se mohlo poprvé měnit skóre. Bartl přízemním centrem nalezl u levé tyče postaveného Vůcha, který však poslal svou střelu pouze do boční strany sítě. Teplice však nezůstávaly pozadu, zanedlouho si vytvořily možná ještě slibnější příležitost. Kodeš totiž šikovně uvolnil Filla. Ten technicky vypálil a orazítkoval břevno Dúbravkovy branky!

O několik chvil později pálil na druhé straně Sýkora, rána ale neměla gólové parametry, jelikož letěla přímo doprostřed brány. Úvodní úspěch měl na kopačce v osmadvacáté minutě i Komličenko, který se dostal k ráně z vápna po nepříliš přesvědčivém zásahu Grigara. Ten však svou chybu napravil a libereckému střelci zmenšil střelecký úhel, čímž míč vyrazil mimo tři tyče.

Do konce první půle vypálil ještě Markovič, nicméně teplický gólman tentokrát neměl s pokusem větší problémy. Když neproměnil trestný kop z nastaveného času ani Karafiát, jehož dělovku do šibenice vytáhl Grigar na břevno, bylo jasné, že po úvodní části bude skóre 0:0.

Slovan neproměněné šance v prvním poločase nikterak nerozhodily. Naše mužstvo pečlivě čekalo na další příležitost. Střela Vůcha ještě kvůli reflexivnímu zásahu Grigara gólem neskončila, ale další pokus už ano. Komličenkův sražený centr poslal na hranici vápna Vůch, nalezl rozeběhnutého Zdeňka Folprechta a ten nekompromisně propálil teplického gólmana.

Na další zásah se nemuselo příliš dlouho čekat. Aktivitu zužitkoval Radim Breite, který využil nepříliš jisté komunikace mezi Grigarem a jedním z obránců žlutomodrých, když v pádu usměrnil míč mezi tři tyče! Naše mužstvo bylo i v další fázi zápasu mnohem aktivnější, z trestného kopu pálil dobře Bartl, nicméně Grigar branku tentokrát nepřipustil.

Narození syna mohl stylově oslavit o několik chvil později Vladimír Coufal, jenž obdržel přetažený centr za obranu od Sýkory. Svým pokusem však trefil pouze boční síť. Jelikož nevstřelili gól při své ojedinělé šanci v druhé půli ani hosté, neboť se proti pokusům Kučery s Fillem vyznamenal Dúbravka, skončil zápas výsledkem 2:0.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): „Pro nás jsou to zlaté body ze všech pohledů. Chtěli jsme doma konečně vyhrát a udělat pro to vše, což se nám povedlo. Od první minuty jsme byli lepším týmem a v utkání dominovali. Musím poděkovat hráčům, jak se v tomhle týdnu po té těžké situaci a viróze prezentovali. Mužstvo stejně jako ve čtvrtek odvedlo výborný výkon a dnes to bylo korunované vítězstvím. Od první minuty jsme si vytvářeli šance. Přežili jsme ve 13. minutě těžkou chvíli, kdy Fillo trefil břevno, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Přiblížili jsme se výkonům, které jsme předváděli loni, a k tomu, jak by Slovan měl hrát. Dobře se na to dívalo. Byl to náš nejlepší výkon v ligové sezoně."

Daniel Šmejkal (FK Teplice): „Soupeř vyhrál zcela zaslouženě. Liberec byl daleko fotbalovější než my, my byli bez sebevědomí. Měli jsme málo odvahy, Liberec byl daleko odvážnější. Dostali jsme se do hry až za stavu 0:2, kdy to z nás trochu spadlo. Vytvořili jsme si nějaké situace, ale bohužel jsme utkání nedokázali zdramatizovat. Oproti zápasu s Plzní jsme hráli daleko méně odvážně a sebevědomě, to byla hlavní příčina dnešního výkonu."