FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 0:2
03.02.2007

Tipsport cup, FK Jablonec 97 vs. FC Slovan Liberec - 0:2 (0:0)

Lukáš Váňa
V dalším utkání zimního Tipsport cupu porazili naši hráči svého regionálního rivala. Zápas rozhodli v průběhu jedné minuty Liška a Hodúr. Soupeře jsme za celé utkání do větší šance nepustili a zaslouženě jsme získali další body do tabulky.
TC, sobota 3.2.2007
FK Jablonec FK Jablonec
0:2
(0:0)
FC Slovan Liberec: Bolek - Matula, Brezinský, Košťál, Liška - Papoušek (46. Dohnálek), Bílek, Hodúr (74. Ančic), Pudil - Nezmar, Holenda (46. Sales).
Branky: 54. Liška, 55. Hodúr (p).

V úvodních minutách utkání měli naši hráči několik slibných šancí. Po zdařilých kombinacích ale přišla nepřesná koncovka, Hodúrovi i Papouškovi střela z voleje nesedla. Hrálo se především na polovině soupeře, který se snažil naše koncové hráče na těsno bránit.

Ve 14. minutě se do první šance dostali i jablonečtí, nebezpečnou střelu Jindříška ale naše obrana zblokovala. O dvě minuty později vracel Košťál odkop domácích hlavičkou do vápna, míč si zpracoval Nezmar a přesně vystřelil, brankář Bobok ale míč skvěle vytáhl. Ten Jablonečtí ubránili.

V 18. minutě předvedli doposud nejhezčí akci. Hodúr skvěle uvolnil Pudila, ten vběhl do vápna a střílený centr poslal do malého vápna. Jeden z našich hráčů na přední tyči na míč nedosáhl, na zadní tyči byl ale Nezmar, před kterým byla prázdná brána. Sražený balon mu šel ale na paty...

V dalších minutách se hrál vyrovnaný fotbal. Hra se přelévala od vápna k vápnu. Gólové šance ale chyběly. Několik závarů před brankou vyřešily obě obrany, brankáři ani zasahovat nemuseli. Ve 37. minutě si postavil přímý kop Papoušek, těsně minul břevno branky. O minutu později hlavičkoval po rohovém kopu Nezmar, Bobok bzl ale připraven a míč chytil.

Ve 40. minutě dvakrát zahrozil Jablonec. Nejdřív hlavičkoval těsně mimo Fukal. Pak kopal přímý kop ze 17 metrů Weber, trefil ale jen hlavu Košťála. Poločas skončil bez branek.

Úvod druhé půle příliš pohledný fotbal nenabídl. Hrálo se ve středu hřiště a šance nepřicházely. V 54. minutě ale vyšel našemu týmu skvěle brejk. Hodúr vysunul Salese, ten posunul na Nezmara, který z první poslal míč na rozeběhnutého Lišku, který chladnokrevně přehodil Boboka - 0:1.

V 55. minutě prokličkoval do vápna Nezmar, umotal Flachbarta, který si pomohl faulem a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil Hodúr - 0:2.

Jablonečtí se v dalších minutách vrhli do útoku, příliš efektivní ale nebyli. STřelecké pokusy Valenty ani Korduly se mezi tyče nevešly. Stejně neúspěšný byl v 68. minutě i Pudil. V 70. minutě pustil Sales chytře balon na Lišku, s jeho střelou si ale Bobok věděl rady. V té samé minutě kopal Pudil přímý kop, jeho technický pokus těsně minul šibenici.

Závěr utkání se dohrával před naší brankou, naše obrana ale pracovala spolehlivě a až na výjimky soupeře do šance nepouštěla. V 84. minutě se ale za obranu dostal Smíšek, vyběhnuvšího Bolka přehodil spolu s ním ale i branku. Jeho pokus olízl břevno.

V závěru zahrozili naši hráči z brejku, jeho finále ale nezvládli. Naopak jsme si ještě mohli dát vlastní gól. Brezinský dávala malou domů brankáři, Bolek musel do souboje s útočníkem a balon prošel mezi nimi a mířil do ranky. Bolek se ale včas vrátil. Utkání skončilo naší výhrou 2:0.