FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 2:2
15.01.2014

Tipsport liga: FC Slovan Liberec vs. Bohemians 1905 2:2 (1:1)

Lukáš Váňa
Hráči Slovanu si hned v úvodním utkání vyzkoušeli všechny možné varianty. Prohrávali, utkání otočili a nakonec se museli spokojit s remízou. Premiérové góly našeho klubu v roce 2014 vstřelili Hušek a Sackey.
Tipsport liga, středa 15.1.2014, 13:00
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:2
(1:1)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Kovář (12. Hroššo) - Kušnír (46. Coufal), Kováč (46. Pimpara), Karišik (46. Kelić), Frýdek - Hušek (46. Obročník), Sackey (81. Vojtěch Novotný) - Korkishko (46. Šural), Douglas (69. Káva), Delarge (46. Kolár) - Rabušic (59. Ndiaye)
Bohemians Praha 1905: Berkovec - Pauschek, Cseh, Krch (46. Šmíd), Kolář (46. Kalina) - Jindříšek (74. Ibeagha), Rada - Jeremenko (46. Moravec), Hora, Bartek (74. Artemuk) - Lietava
Branky: 36. Hušek, 48. Sackey - 15. Hora, 81. Lietava ŽK: Rozhodčí: Ondřej Lerch

Na umělém trávníku v pražské Edenu začala aktivněji Bohemka. Ve 4. minutě se do našeho vápna dostal Lietava. Levou nohou tvrdě vystřelil, Kovář byl ale jeho ránu reflexivně vyrazil a Karišik míč uklidil do bezpečí.

Další dobrá akce klokanů přišla v 10. minutě. Hosté přečíslili naší obranu, proti útočníkovi vyběhl na vápno Kovář a střelu zblokoval, míč se ale snášel na vápno, kde Bartek přes hlavu mířil do naší opuštěné branky. Kovář ale tygřím skokem míč vyškrábl na roh, který náš tým ubránil. Při zákroku se ale Kovář zranil a po pár minutách musel střídat. Nejedná se však o nic vážného.

Bohemka byla i nadále aktivnější. V 15. minutě se nejdřív prosazoval Lietava, jeho pokus ještě naši obránci zblokovali, akce ale pokračovala, na kolmou přihrávku si naběhl Hora a pěknou střelou překonal brankáře Hrošša - 0:1.

Ve 22. minutě se k první vážnější akci dostal i náš tým. Po faulu na Korkishka jsme zahrávali standardku těsně před hranicí vápna. Rozehrávka Frýdkovi moc nevyšla, zblokovaný míč se ale dostal k Huškovi, který umístil svou střelu k tyči. Brankář byl u ní ale včas. Ve 28. minutě poslal Frýdek přetažený centr na zadní tyč. Rabušic se obtočil kolem obránce ale branku o kousek minul.

Ve 31. minutě utekl po levé straně Frýdek, jeho centr do vápna nedokázal nikdo z bránících hráčů odvrátit, Rabušic na něj ale o půl kroku nedosáhl. Ve 34. minutě přišla doposud nejhezčí akce našeho týmu. Douglas se hezky uvolnil ve středu hřiště a rozjel kombinaci, na jejímž závěru stála střela Rabušice. Berkovec ale svůj tým podržel a vyrazil na roh. Ten Bohemka ubránila.

Ve 36. minutě byl faulován Frýdek. Míč rozehrál Korkishko, obrana pouze odvrátila na vápno, kde se nejlépe zorientoval Hušek a pěknou střelou vyrovnal - 1:1.

Ve 39. minutě si mohla vzít Bohemka vedení zpět. Po rychlém brejku utekl Lietava jehož umístěnou střelu Hroššo skvěle vyrazil, bohužel ale přesně do míst, kam nabízel Hora. Jeho střelu zastavila tyčka!. V závěru půle se ale hra vyrovnala a Slovan začal častěji kontrolovat míč. Několik nebezpečných centrů ale pouze proletělo vápnem klokanů. Poločas skončil 1:1.

Drouhou půli začal lépe Slovan. Po pěkné kombinaci se ke střele ve vápně dostal Douglas, jeho ránu ale obránce zblokoval na roh. Ten rozehrál Frýdek, míč se dostal až na zadní tyč kde ho do sítě uklidil Sackey - 2:1.

Slovan postupně získal převahu, několik náznaků šancí ale nedotáhl. Dobrou příležitost ke střele prováhal Šural. V 55. minutě jsme Bohemku přečíslili v jejich vápně. Coufalův centr ale těsně před Rabušicem skryl do rukavic brankář Berkovec.

V 68. minutě předvedl hezký únik po levé straně Kolár. Prodral se až do vápna, jeho přihrávka ale nikoho ze spoluhráčů nenašla. V 74. minutě se vydal na výlet Pimpara, narazil si míč a před vápnem tvrdě, ale nepřesně vystřelil. O minutu později utekl Kolár, poradil si s obráncem a před vápnem uvolnil Šurala. Ten posunul míč na Sackeyho jehož střelu chytil hostující brankář.

Převaha našeho týmu pokračovala. Dvakrát za sebou ale nedokázal nadějné přečíslení dotáhnout do konce Moustapha Ndiaye. A přišel trest. Po naší straně přišel rychlý brejk hostí, přetažený centr na zadní tyč pak uklidil hlavou do naší sítě Lietava. Hroššo předvedl pořádný skok, na míč si ale jen sáhl - 2:2.

Závěrečný tlak našeho týmu přinesl několik závarů a gól Šurala, který rozhodčí pro údajný ofsajd neuznal. Utkání skončilo remízou 2:2.