FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 4:0
21.01.2014

Tipsport liga: FC Slovan Liberec vs. SK Dynamo České Budějovice 4:0 (3:0) + video

Lukáš Váňa
Fotbalisté Slovanu vyhráli poslední utkání v základní skupině Tipsport ligy 4:0. Dva góly vstřelil Budnik, po jedné brance přidal Kováč a Kolár. Slovan tak zaznamenal první výrhu v roce 2014.
Tipsport liga, úterý 21.1.2014, 11:30
4:0
(3:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal (46. Kušnír), Kováč, Karišik (46. Pimpara), Frýdek - Sackey (63. Pokorný), Obročník - Douglas (46. Rabušic), Šural, Ndiaye (46. Kolár) - Budnik (63. Novotný)
SK Dynamo Č. Budějovice: Novák (46. Rodinger) - Hašek, Novák, Lengyel, Hanzlík - Klesa, Herzán, Antonovič (46. Benát), Brunclík (46. Kadula), Poliaček (46. Funda) - Chmelo (46. Kalod)
Branka: 12. a 20.(p) Budnik, 31. Kováč, 77. Kolár Rozhodčí: Kocourek

Naši hráči nastoupil k dalšímu utkání Tipsport ligy v útoku s testovaným Jevgenem Budnikem. V 7. minutě mohl jít náš tým do vedení. Po rozehrané standardce vracel Kováč míč do vápna, Sackeyho hlavička ale mířila nad odkrytou branku Dynama.

Ve 12. minutě založil Šural rychlou akci po pravé straně, přesunul míč na Mustafu, který ho Šuralovi vrátil do vápna. Šural si narazil se Sackeym a střílel do tyče, odražený míč se ale snesl přesně před Budnika, který snadno otevřel skóre - 1:0

Ve 20. minutě kopal Frýdek standardku. Na jeho centr do vápna si naskočil Budnik a hlavou prodlužoval na zadní tyč. Balon ale zastavila ruka bránícího hráče. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Budnik - 2:0.

Ve 27. minutě měli první šanci hráči Dynama. Po pravé straně utekl Chmelo, po zemi poslal míč do našeho vápna, kde si na zadní tyč naběhl Poliaček, Kovář proti němu vyběhl a budějovický záložník ve vyložené šanci branku těsně minul.

Po půl hodině hry zakončil postupnou akci Slovanu zblokovanou střelou Budnik. Následující roh rozehrál Šural, který centrem přesně našel rozeběhnutého Kováče. Jeho hlavičku zastavila až síť - 3:0.

Ve 33. minutě se do dobré pozice dostal Douglas, jeho střela se ale mezi tyče nevešla.Ve 37. minutě předvedli naši hráči krásnou akci. Sackey vyslal do vápna Šurala, ten narazil Mustafovi jehož střela z první těsně minula tyč. První poločas jsme vyhráli 3:0.

Po pěti minutách druhé půle našel Šural přesným centrem ve vápně Pimparu, jeho hlavička mířila nad břevno. I v dalších minutách byl náš tým aktivnější, postupem času se ale Dynamu přeci jen podařilo hru trochu vyrovnat. Převážně se tak hrálo ve středu hřiště, bez výraznějších šancí.

V 77. minutě doběhl Šural u rohového praporku zdánlivě ztracený míč. Přetaženým centrem našel na zadní tyči rozeběhnutého Frýdka jehož gólovou ránu ještě těsně před brankovou čárou tečoval Kolár - 4:0.

O minutu později mohl Šural krom asistencí přidat i branku, z hranice vápna ale mířil těsně vedle šibenice. Slovan nakonec s přehledem vyhrál první přípravné utkání v roce 2014.