FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 1:0
20.01.2009

Tipsport liga: FK Dukla Praha vs. FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Lukáš Váňa
Náš tým nastoupil k poslednímu zápasu Tipsport ligy. Na umělém trávníku v Doubí byla naším soupeřem Dukla Praha. Zápas rozhodl jedinou přesnou trefou Przemyslav Pietruzska, který je ve Slovanu na testech. Ani jeden tým do dalších bojů soutěže nepostoupil.
TL, úterý 20.1.2009
1:0
(0:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: I. půle: Hauzr - Kelič, Košťál, Polák, Janů - Liška, Frejlach, Holeňák, Pietruzska - Smetana, Blažek.

II. půle: Uvarenko - Polák, Košťál, Dejmek, Vulin - Dohnálek, Gebre Selassie, Frejlach (67. Dort), Pietruzska - Nezmar, Smetana.
Branka: 57. Pietruzska.

Slovan byl od úvodního hvizdu lepším týmem. V úvodních deseti minutách se třikrát dostal k zakončení aktivní Blažek. Jednou mířil vedle, dvakrát balon do sítě nepustil brankář Rada. Ve 14. minutě už ale brankář Dukly musel spoléhat na štěstí. Smetanovu ránu zastavilo až břevno.

Převaha našeho týmu pokračovala. V podstatě se hrálo na jednu branku, naše koncovka ale příliš nebezpečná nebyla. Po půlhodině hry kopaql Frejlach dva rohy za sebou. Na první naskočil Košťál a obrana míč se štěstím odvrátila na další roh. Na Frejlachův centr si tentokrát naběhl Smetana a hlavičkoval těsně vedle. Ve 34. minutě narazil Blažek balon Frejlachovi, jeho hezké střele chyběly centimetry.

Druhá půle dlouho postrádala šanci. V 57. minutě si balon před vápnem zasekl Pietruzska. Patou si jej poslal za sebe a pravou nohou obstřelil brankáře - 0:1. O tři minuty později střílel mimo Nezmar. V 65. minutě zakončoval hezkou kombinaci Frejlach, jeho ránu zblokoval obránce. V té samé minutě se k zakončení dostal i Smetana, i jeho pokus stačili zadáci Dukly zblokovat.

V 72. minutě připravil Pietruzska přetaženým centrem "loženku" pro Dohnálka. Ten mohl sám zakončit i nahrát volnému Nezmarovi. Obé prováhal a už tísněn střílel vedle. V 79. minutě se do vápna prokličkoval Vulin, chytrou přihrávkou našel Dorta, který ale střílel vedle.

V 83. minutě centroval před branku Vulin. Rozeběhnutý Nezmar poslal míč hlavou těsně vedle branky. Poslední slovo měla Dukla. V 90. minutě se do její první a zároveň poslední šance dostal Ismaili. Uvarenko byl ale u tyče včas.