FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 2:2

(2:0/ pen.6-5/)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Hnízdil-Sysel,Kratochvíl,Provazník,Gabko-Mečíř,Lábek,Michal,Bína/46´Bergmann/-Vébr/69´Kleiner/,Drahoš/82´Syrovátka/
Branky:19.Vébr,34.Drahoš-50.vlastní Sysel,57.Horáček

V Podjěštědském derby se oba týmy dostaly až k penaltám,ve kterých byl šťastnější domácí Slovan a získal tak bod navíc.

V prvním poločase se Slovanu dařila kombinace a po převaze vstřelil i 2 branky.V 19.minutě aktivní Mečíř pěkně odcentroval a Vébr byl na správném místě v pokutovém území a hlavou skóruje 1:0.Ve 34. minutě Drahoš po přihrávce Lábka obchází i hostujícího brankáře a zvyšuje do prázdné branky na 2:0.Hned za minutu může Bína opět skórovat,ale v samostatném úniku nemá dostatek času na zakončení.

Do druhého poločasu hosté úplně změnily způsob hry.A chyby v bránění jim umožnili dotáhnout dvoubrankové manko během sedmi minut.Dokonce mohli jít do vedení,kdy jeden z hráčů Jablonce trefil hlavou břevno domácí branky.Ve zbytku utkání pak už branka nepadla a o výsledku rozhodují penalty.

Video

Mgr.Tomáš Nosek-trenér U19:,,Opět klasická ukázka ,jak vlastními chybami ztratit vyhrané utkání.V prvním poločase máme zápas pod kontrolou.Druhý poločas náš profesorský výkon,nedostatek důrazu v osobních soubojích a zlepšená hra soupeře,přivedou utkání do remízy.Takto rozehrané zápasy bychom neměli ztrácet.