FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 0:1
23.10.2017

Juniorka přidala další cennou výhru, v Mladé Boleslavi zvítězila 1:0

Mladá Boleslav - Juniorka v pondělí potvrdila svou skvělou formu. Posílena o několik hráčů A-týmu triumfovala na hřišti Mladé Boleslavi a po vítězném derby přidala další cenné tři body. Ty týmu trenéra Holeňáka vystřelil Zdeněk Folprecht.
12.kolo, pondělí 23.10.2017, 13:00
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
0:1
(0:1)
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Klíma, Kühnel ("K"), Novák, Machů, Komárek, Vukadinovič, Rudzan, Levin, Dohnalík (69. Košek), Mareš.
FC Slovan Liberec: Sova – Heppner, Ulbrich (90. Lehoczki), Blažek ("K"), Folprecht, Baláž, Písačka (71. Kazda), Bartl (35. Petr), Dvořák, Michalec (81. Gembický), Voltr.
Branky: 7. Folprecht. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Novák. ŽK: 77. Krčmář, 80. Kühnel - 76. Dvořák.

Juniorka vstoupila do utkání skvěle. Přestože o první nebezpečnější akci se postarali domácí, brankář Sova si poradil. Naopak o chvíli později vyrazili naši mladíci do protiútoku a po skvělé zpětén přihrávce na penaltový puntík mířil Zdeněk Folprecht pohotově přímo k pravé tyči. Mladoboleslavští se snažili rychle odpovědět, ale Slovan zodpovědně bránil a vyčkával na další brejkovou příležitost.

Ta přišla v 25. minutě. Tentokrát junioři prošli po levé straně až k vápnu a na přesný centr si vyskočil Bartl, nicméně hlavičkoval pouze do prostoru, kde stál připravený Jedlička. Domácí mohli srovnat po necelé půlhodině, když jeden z mladoboleslavských hráčů přehodil Sovu, za něj ovšem zaskočila obrana, která míč zastavila na brankové čáře.

Ve zbytku první půle už naši mladíci Středočechy do žádné výraznější šance nepustili, po změně stran tak na trávník nastupovali s těsným vedením 1:0. Hned v úvodu druhého poločasu se Slovan pokoušel navýšit vedení z dvou po sobě jdoucích rohových kopů, ale Jedličku tentokrát příliš neohrozil.

To mnohem zajímavěji vypadala příležitost Voltra po hodině hry. Po levé straně prošel do šestnáctky, kde se nakonec i v tísni uvolnil a protlačil ke střele, mladoboleslavský brankář však míč vykopl na roh. Domácí se sice i nadále snažili vyrovnat, příležitost k tomu ovšem nedostávali a Sova zasahovat nemusel.

S blížícím se závěrem se Mladá Boleslav čím dál víc tlačila kupředu. V 82. minutě vznikla ve vápně Slovanu nebezpečná skrumáž, ani po ní však nenásledovala střela na libereckou branku. Naši mladíci však v poslední desetiminutovce po většinu času kontrolovali míč a nepovolovali tak soupeři závěrečný tlak.

Těsné vedení nakonec také ubránili a na hřišti Mladé Boleslavi vybojovali cennou výhru 1:0.