FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 1:2
22.10.2017

Slovan zaskočil Slavii a z Edenu veze tři body!

Praha - V 11. kole HET ligy zamířil Slovan na půdu favorizované Slavie. Ta se chtěla přiblížit lídrům tabulky, Plzni, nicméně ani náš tým rozhodně nemířil do hlavního města bez ambic. Cíl byl jasný, přerušit sérii sešívaných bez porážky. A to se nakonec také povedlo!
11.kolo, neděle 22.10.2017, 18:00
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
1:2
(0:1)
SK Slavia Praha: Laštůvka - Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol - Souček, Hušbauer - Sýkora (59. Danny), Van Buren (74. Necid), Stoch - Škoda (C).
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal (C), Kúdela, Karafiát, Hybš - Kulhánek, Breite - Ševčík, Bosančič (89. Mikula), Potočný (75. Voltr) - Graiciar (82. Pulkrab).
Branky: 90.+4. Necid - 35. Potočný, 73. Bosančič (pen.). Rozhodčí: Pechanec - Arnošt, Koval. ŽK: 41. Sýkora - 62. Kulhánek, 67. Potočný, 74. Bosančič, 83. Pulkrab.
Diváci: 14067

Úvod utkání přinesl především opatrnou hru. Slovan sice čelil útočným snahám Slavie, nicméně ty většinou končily daleko před vápnem. Tým trenéra Trpišovského vyčkával na případné chyby soupeře, nicméně ani brankář Laštůvka neměl v prvních minutách příliš důvodů k obavám. Na první střelu jsme si tak počkali do 13. minuty, kdy z hranice vápna pálil Van Buren, ale Ondřej Kolář si s jeho ranou poradil.

Také Slovan se po čtvrthodině hry osmělil. Po signálu z rohového kopu našel Bosančič Breiteho, jeho rána ale těsně minula domácí bránu. Nebezpečí pro Laštůvku nakonec neznamenala ani Ševčíkova střela o chvíli později, prolétla totiž pouze nad břevnem. Sešívaní po nebezpečném centru málem mohli slavit, ale Sýkora zblízka rovněž minul.

Nakonec to tedy byl náš tým, který otevřel skóre. Coufalův milimetrový centr z pravé strany přistál na hlavě Romana Potočného a ten se z malého výpna nemýlil. Slávisté byli blízko vyrovnání, když na branku postupoval Van Buren, nicméně Kolář jeho následnou ránu parádně vyrazil. Po 45 minutách tak v Edenu na světelné tabuli platilo vedení Slovanu 1:0.

Do druhé půle vstoupila Slavia velmi aktivně a okamžitě zavelela k útoku. Van Buren se hned dvakrát prodral do šance, ale ani jednou Koláře nepřekonal. Sobol se pro změnu tlačil do vápna a po kontaktu s obránci se ochotně poroučel k zemi, rozhodčí však tento souboj jako nepovolený neposoudil.

Slovan se snažil vyrážet do protiútoků. Po jednom z nich na pravé straně centroval Coufal, ale míč skončil sražen na roh. Vzápětí na druhé straně pálil Hušbauer, ale Kolář předvedl další vynikající zákrok. Mladý gólman zůstal neprůstřelný i vzápětí, když tváří v tvář vychytal unikajícího Škodu.

A náš tým z brejku trestal. Po úniku tři na jednoho a následné ruce ve vápně nařídil rozhodčí Pechanec penaltu, kterou přesnou střelou k tyči proměnil Miloš Bosančič. Graiciar mohl vzápětí ještě zvýšit, když po sólu obstřelil Laštůvku, ale těsně minul. Voltra pro změnu vychytal brankář sešívaných.

Dvoubrankové vedení si Slovan s přehledem držel. Změnit se to pokusil Bořil, ale jeho dalekonosná rána ztroskotala na vynikajícím Kolářovi. V nastaveném čase se sice nakonec prosadil Tomáš Necid, který mladému gólmanovi zkazil čisté konto, ale hned po rozehrávce rozhodčí utkání ukončil.

Náš tým tak v Edenu utnul rekordní šňůru neporazitelnosti Slavie a zvítězil 2:1.

Jaroslav Šilhavý (SK Slavia Praha): Jednou jsme prohrát museli. Ale že to bude zrovna tento zápas, to jsem si nemyslel. Nechci tím vůbec Slovan snižovat, ale byli jsme v situaci, kdy jsem věřil, že můžeme doma porazit kohokoliv. Ale proti Liberci se nám nic nevedlo. V prvním poločase jsme pustili soupeře vlastní chybou do vedení, do šatny jsme šli s mankem. Myslím si, že jsme měli až moc šancí, které jsme měli využít lépe. Nešlo jen o koncovku, chyby jsme dělali i ve středu pole. Hned po změně stran jsme měli další příležitosti, ale nesrovnali jsme. Poté po brejku odskočil Slovan do dvoubrankového vedení a už jsme ho zvládli jen zkorigovat. Musíme to vzít a koukat se dopředu.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Až na prvních zhruba patnáct dvacet minut, kdy jsme byli velmi pasivní, jsme utkání odehráli tak, jak jsme chtěli. Slavia byla v úvodu silná na míči, tlačila se kolem vápna, ale po asi patnácti minutách jsme se z toho vymanili. Vstřelený gól nám pak velmi pomohl. Ve druhé půli jsme chtěli hrát pořád stejně, ale proti tak kvalitnímu soupeři je to náročné. Krom našich chybiček jsme je do příležitostí nepouštěli a když už na nějakou došlo, podržel nás Ondra Kolář. V závěru jsme po brejku dali gól z penalty a vedení jsme si pohlídali. V poslední vteřině jsme sice inkasovali, což mě kvůli Ondrovi mrzí, ale i tak musím kluky pochválit. Byli jsme dobře nachystání a získali jsme velmi cenné tři body.