FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 1:3

Cenné vítězství z hřiště velmi kvalitního soupeře
MU, neděle 8.10.2017, 13:45, ČB - SCM Mladá
(1:1)
FC Slovan Liberec: Jíra - Myslivec, Netušil, Kul´ha, Drozen - Suk (27´Mazánek), Hudák, Beníček, Wydrzyński (65´Kucr) - Löffler, Hanl (65´Kříž)
góly: 3´a 49´ Wydryński, 65´Löffler (P) - 33´Polanský
Diváci: 45

Cenné vítězství i vzhledem k průběhu hry. Domácí v utkání ovládli a dominovali ve středu pole, dobře a rychle kombinovali, byli aktivnější. Naštěstí takto hráli po naše velké vápno a nepřidali zakončení, málo stříleli. Svou hrou a naší nepřesností rozehry nás donutili hrát na rychlé protiútoky, které nám v utkání vycházeli. V prvním poločase hned po pravé straně utekl Löffler a místo střely dobře zvolil přihrávku na volného Wydrzyńského, který již ve 3´ prostřelil domácího brankáře na 1:0, dvě minuty před poločasem domácí vyrovnali z rohu po našem zaváhání, takže prví poločas skončil 1:1. Ve druhém poločase ve 49´jsme dobře odebrali na polovině míč, míč dostal dobře rozběhlý Wydrzyński, který se řítil z levé strany sám na brankáře a nedal mu šanci a zvyšoval na 1:2. Potom jsme přečkali několik závarů domácích a v 65´jsme opět podnikli rychlý protiútok do otevřené obrany domácích, kdy po fauu domácího brankáře jsme kopali penaltu, kterou Löffler s klidem proměnil na konečných 1:3 pro Slovan. Vítězství je příjemné, ale musíme zapracovat na důrazu bránění, rozehru a kombinaci, která nám v utkání vázla.