FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Minerva - FCSL 1:2
07.05.2016

Výhra dorostenek 1:2 proti Minerva FF

Petr Šafář
Velmi důležité tři body si odvážejí dorostenky Slovanu a zachovávají si naději na první místo v soutěži. Rozhodující branku zajistila střídající Kateřina Tlustá po přihrávce Kláry Janečkové.
N, sobota 7.5.2016, 15:00, Sedlec - Prčice, tráva
MINERVA PRAHA MINERVA PRAHA
1:2
(1:1)
FC Slovan Liberec: Šulcová - Lamačová (K), Jandová, Novotná, Folprechtová - Pohanková (55. Pleskotová), Vacková, Bobvošová, Janečková (73. Vencová) - Mauerová (78. Honzíková), Siváková (50. Tlustá)
Branky: 4. Stará Eliška - 29. Mauerová Radka, 60. Tlustá Kateřina
Rozhodčí: Dolejší Marcel - Malý David, Slepička Milan.

Diváci: 45

Dorostenky Slovanu si nepohlídaly začátek zápasu a již v 4. minutě prohrávaly 1:0. Vyrovnávací gól vstřelila v prvním poločase Radka Mauerová po přihrávce Adély Folprechtové.

Slovan byl lepším týmem, lépe kombinoval a dostával se i do zajímavých příležitostí. Ve velkých šancích se objevily Mauerová a Vacková, ale své příležitosti nedokázaly proměnit.

Trenér z kraje druhé půle poslal na hřiště Kateřinu Tlustou a Radku Pleskotovou. Kateřina Tlustá po přihrávce Janečkové v 60. minutě vstřelila vítěznou branku utkání.

Holky již neumožnily soupeři vyrovnat a tak si odvážejí tři body a zachovávají si naději na první místo v tabulce.

Josef Lexa (FC Slovan Liberec): Vstup do utkání nám vyšel, měli jsme dvě velké příležitosti, ale neproměnili jsme je. Soupeř nás po chybě potrestal. Celý zbytek poločasu nás brzdila nepřesnost, ale vyrovnat se nám podařilo. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že chceme utkání rozhodnout. Z mnoha šancí co si holky vytvořily se nám podařilo vstřelit pouze jednou brankou. Mrzí mě pouze proměňování šancí, jinak výkon mužstva byl dobrý.