FC Slovan Liberec | Asi jsem vyndal formu z tašky, směje se střelec Vladimír Coufal
Menu Další Zavřít Zavřít
04.10.2015

Asi jsem vyndal formu z tašky, směje se střelec Vladimír Coufal

Dominik Jakubec
Liberec - Po premiérovém soutěžním gólu v dresu Slovanu, který přišel v tom nejdůležitějším možném momentu, nyní Vladimír Coufal přidal také první ligovou branku. "Snad se mi bude dařit i nadále," říká pravý bek po zápase s Bohemians.

Vláďo, jak bys svůj premiérový ligový gól popsal?
Pravda, konečně to přišlo (úsměv). Nacvičovali jsme standardku na protečování, což nám vyšlo, brankáři Zlámalovi balon po střele vypadl a pro mě už to bylo jednoduché. Doklepl jsem míč skoro do prázdné branky.

Zápas vás ale asi pořádně bolel?
Pravda, v tom mě Bohemka trochu zklamala. Čekali jsme, že přijedou hrát fotbal, ale zpočátku to skoro vypadalo, že přijeli v brnění na gladiátorské hry. Je škoda, že se k tomu uchýlili.

Jak náročné bylo připravit se na poslední duel před reprezentační pauzou?
Proti Bohemians to pro nás bylo velmi složité utkání, potřebovali jsme totiž vyhrát, abychom mohli zůstat v dobré psychické pohodě. Proto jsme rádi, že jsme to zvládli.

Po Marseille se ti podařilo znovu skórovat. To je na obránce velmi dobrá vizitka.
Nic není staršího než včerejší zápas, k tomu gólu na Marseille už se nemůžu obracet. Ale zaplať pánbůh, že se mi teď začalo dařit. Asi jsem konečně vyndal formu z tašky (úsměv). Snad se mě tedy bude držet i nadále.

Milan Kerbr dokonce tu formu označil až za reprezentační.
To že říkal? To už asi v kabině po vstřeleném gólu musel něco pít (smích).

V laufu je i zbytek týmu. V posledním týdnu se vám evidentně podařilo vše, co šlo?
Popsal bych to týdnem snů. Škoda té branky, co jsme inkasovali, je to trošku kaňka, ale stále bereme tři body. Jsme v euforii, forma se nás drží. Hrajeme dobře, vše si výborně sedlo. Je paráda, že jsme i nadále ve špičce tabulky.

Věříš, že může Slovan i dál prohánět Spartu a Plzeň?
Na to je ještě brzy. Máme odehráno teprve devět kol. Nás samozřejmě těší, že jsme těsně za nimi. Chceme je samozřejmě prohánět, ale uvidíme, jak to bude vypadat v sezoně dál. Nechci nic zakřiknout.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Pytloun ITADECO
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Hattrick