FC Slovan Liberec | Autor vítězné trefy Dzon Delarge: Gól je pro fanoušky a všechny, co mě podporovali
Menu Další Zavřít Zavřít
22.11.2015

Autor vítězné trefy Dzon Delarge: Gól je pro fanoušky a všechny, co mě podporovali

Lukáš Michalík
Liberec - Řada zraněných či jinak indisponovaných hráčů otevřela dvířka do základní sestavy Slovanu v zápase proti Spartě Dzonu Delargovi, který se tak v lize představil po delším čase. Konžský rychlík se trenérskému týmu za důvěru odvděčil tím nejlepším možným způsobem: Po centru Bartošáka Delarge parádní pumelicí z voleje rozhodl o třech bodech pro náš tým.

Dzone, jaké jsou tvé pocity po velkém vítězství proti Spartě?
Jsem velmi spokojený, že jsme získali tři body a že jsem zhruba po měsíci nastoupil v tak důležitém utkání. Vítězství je důležité pro celý Slovan, protože to pomůže našemu sebevědomí před čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Braze.

Mohl bys popsat tu rozhodující situaci před tvým gólem?
Viděl jsem Bartošáka, jak se chystá k centru, on si všiml, že jsem ve vápně nehlídaný a dobře mě našel. Nic jsem nevymýšlel, balón prostě napálil a vyšlo to. Jsem za tu střelu velmi rád.

V minulých týdnech ses na hřiště příliš nedostával. Je v tomto ohledu pro tebe tento zápas důležitý?
Je pravda, že jsem minulé zápasy nehrál, ale mou povinností je být profesionál, protože mám ve Slovanu platnou smlouvu. Trenér mi dal šanci dnes, protože jsme měli hodně zraněných a já se tuto šanci snažil chytit. Pro mě bylo nejdůležitější ukázat to nejlepší, co ve mně je, a to pro fanoušky a pro lidi, kteří mě podporovali, když jsem nenastupoval. Ten gól je pro ně, jsem spokojený.

Může tvůj výkon proti Spartě změnit tvou pozici v týmu?
Já nejsem trenér. Moje pozice je v tento moment pořád stejná. Mám zde platný kontakt, který dodržím, a když poté najdu dobré angažmá, třeba odejdu.

Je možné, že Slovan opustíš už v zimě?
Momentálně vůbec nevím, kontrakt mi vyprší v létě.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Glassexim Knorr-Bremse
Mediální partneři
Hattrick RCL