FC Slovan Liberec | Balon tam dlouho ležel, tak jsem ho napálil, komentuje svůj gól Josef Šural
Menu Další Zavřít Zavřít
13.09.2015

Balon tam dlouho ležel, tak jsem ho napálil, komentuje svůj gól Josef Šural

Marek Janoš, Dominik Jakubec
Uherské Hradiště – Po návratu z reprezentačního srazu prokázal Josef Šural skvělou formu. Nejprve nahrál na gól Marku Bakošovi a o druhý, který se nakonec ukázal jako rozdílový, se sám postaral. „Hráli jsme fotbal, který umíme,“ chválil Šural výkon svých spoluhráčů, přestože v závěru se dle svých slov o výsledek trochu bál.

Josefe, jak bys popsal rozhodující branku?
Nejprve tam byla moje první střela, kterou soupeř zblokoval. Všichni možná koukali, že to proletí, ale balon se odrazil zpátky a zůstal tam dlouho ležet. Tak jsem to zkrátka napálil a tato střela už skončila v bráně.

Na konci utkání jsi střídal. Bylo to ze zdravotních důvodů, nebo ti už docházely síly?
Došly mi síly. V posledních dnech jsem toho moc nenatrénoval, protože jsem měl nějaký problém, a kvůli tomu už jsem na konci neměl moc sil. Řekl jsem si o střídání sám, ovšem i trenér si toho musel určitě všimnout. Ale věřím, že na Bragu zvládnu celý zápas (úsměv).

Josef Šural

V Uherském Hradišti zrovna probíhaly slavnosti vína, bylo pro vás motivací oslavy překazit?
To rozhodně nebylo naším cílem. Spíše naopak, diváci nám tu vytvořili skvělé prostředí, fandili velmi dobře a patří jim náš dík.

U míče jste byli častěji, než soupeř. Byli jste podle tebe herně lepší?
V prvním poločase stoprocentně. Oni byli spíše zalezlí, my jsme naopak kombinovali a hráli fotbal, který umíme. Po půlce už nám trochu docházely síly, Slovácko začalo nakopávat na Libora Doška, což pro naše mladé stopery bylo velmi těžké. Ale zvládli to na jedničku.

Jak konkrétně vypadala příprava na Libora Doška?
To si asi necháme v kabině (úsměv). Samozřejmě jsme se na něj trošku připravili, je to výborný útočník a střelec. Navíc má skoro dva metry... Každého soupeře bude zlobit. Umí udržet balon a vyhrát hlavičky pro spoluhráče, je to s ním zkrátka těžké.

Poprvé se v soutěžním zápase představil Daniel Bartl, co říkáš na jeho výkon?
Je tu teprve krátce, ještě se určitě rozkouká a bude to jen lepší. Na hřišti odvedl opravdu velký kus práce a odevzdal velmi dobrý výkon.

Bál ses v závěru o výsledek?
Samozřejmě, bylo to jen o gól. Rozhodčí možná na můj vkus hru až moc pouštěl. Někdy hrál soupeř zákeřně, přitom na karty to bylo vyrovnané, i když my jsme nic nedělali a oni hráli na hraně. Zkrátka pak na konci nakopávali míče do vápna a s Liborem Doškem v šestnáctce to bylo vždy těžké. Naštěstí jsme to zvládli ubojovat.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Knorr-Bremse Fehrer
Mediální partneři
Kalendář Liberecka RCL