FC Slovan Liberec | Bez gólů těžko vyhrajeme, žehrá nad neproměněnými šancemi Lukáš Bartošák
Menu Další Zavřít Zavřít
22.08.2016

Bez gólů těžko vyhrajeme, žehrá nad neproměněnými šancemi Lukáš Bartošák

Dominik Jakubec
Liberec – Lukáš Bartošák byl jediným mužem, který naskočil v základní sestavě jak v Larnace, tak proti Brnu. A zatímco na Kypru si připsal asistenci na jediný gól utkání, tentokrát měl na kopačce branku. „Bohužel mi to ale Lutonský, nebo kdo to byl, zblokoval,“ smutnil po zápase.
Také v pozměněné sestavě si tým dokázal vytvořit řadu gólových příležitostí. „Myslím si, že jsme nehráli úplně špatně. V první půli na nás možná byla znát určitá nervozita, ale po změně stran jsme soupeře zatlačili. Šancí jsme měli hodně, ale když z nich nedáme góly, nemůžeme vyhrát,“ ví Bartošák.

S výkonem z druhého poločasu může být podle něj Slovan spokojen, až na to nejzásadnější. „Chyběla jen branka,“ smutní levý bek. A co k vytouženému gólu chybělo? "Možná i víc štěstí. Hráli jsme na dva útočníky, ve vápně se to ale vždy odrazilo k jejich hráči. Já sám měl obrovskou šanci, ale Lutonský, nebo kdo to byl, mi ji zblokoval,“ sypal si Bartošák po zápase popel na hlavu.

Tabulka je v tuto chvíli neúprosná. Čtyři utkání, dva body. Lépe je na tom náš tým v Evropské lize, kde má dobře nakročeno do skupinové fáze. „Musíme makat, ať se konečně zvedneme. Ve čtvrtek potřebujeme zvládnout odvetu s Larnakou a pak nás čeká poslední zápas před reprezentační pauzou, takže nezbývá než získat tři body,“ burcuje obránce před dalšími dvěma soutěžními zápasy.

Přepínání z jedné soutěže na druhou podle něj pro nepovedený vstup do ligy není omluvou. „Rozhodně to není jednoduché. Ale jsme profesionálové, je to naše práce. Myslím si, že jsme nepředvedli špatný výkon, ale nic jsme nedokázali dotlačit do branky,“ opakuje.

Teď už nezbývá než přepnout zpět na Evropskou ligu, v rámci níž čeká ve čtvrtek Slovan možná nejdůležitější zápas podzimu. „Skončilo utkání s Brnem, něco málo si rozebereme, ale už se musíme pomalu soustředit na čtvrtek,“ dodává Bartošák.

Nezbývá než věřit, že proti Larnace dokáží naši hráči zpečetit postup do skupiny. Buďte u toho! Slovan přivítá kyperského soupeře ve čtvrtek od 19 hodin.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Zámecká konírna KEEN
Mediální partneři
rtm plus Hattrick