FC Slovan Liberec | Byla to jedna velká euforie. Popsal svoji premiérovou trefu za Slovan Matěj Pulkrab
Menu Další Zavřít Zavřít
30.04.2016

Byla to jedna velká euforie. Popsal svoji premiérovou trefu za Slovan Matěj Pulkrab

Jakub Martínek
Liberec - před čtrnácti dny mu rozhodčí premiérovou branku upřeli. Nyní už se však v utkání proti brněnské Zbrojovce mohl radovat. Matěj Pulkrab si v šedesáté deváté minutě naběhl na rohový kop Vůcha a hlavou poslal balon nechytatelně k tyči. Důležitá vyrovnávací branka nakonec nastartovala Slovan k úspěšnému obratu, který našemu týmu zajistil i pro příští rok účast v evropských pohárech.

Matěji, kdy jste se dozvěděl, že půjdete na hřiště?
Zhruba čtyři minuty předtím než jsem dal góla. Když jsme vedli, připravovali se zasáhnout do hry jiní hráči. Pak se to rychle otočilo. Trenér řekl spontánně, že tam půjde, takže jsem si vzal pouze chrániče, dres a šel jsem na hřiště. V tu chvíli jsem se ještě rozkoukával, když jsem slavil gól. Jsem za něj hodně rád.

Když jste nastupoval na hřiště, nebyl výsledek ideální. Jak vám v tu chvíli bylo?
Věděl jsem, že jdu na hřiště s cílem, abych dal gól. Chtěl jsem udělat všechno proto, abychom výsledek vyrovnali a otočili, což se nám naštěstí povedlo.

Matěj Pulkrab

Jak si užíváte náladu v týmu? Slovan minulý rok bojoval o záchranu a letos opět slaví postup do evropských soutěží…
Pro mě je tohle všechno nové. V kádru a-týmu jsem od ledna, takže já si užívám to, že tu vůbec jsem a mohu do utkání nastupovat. Tohle je pro mě takový bonus navíc a zatím se spíše rozkoukávám.

V předchozím domácím utkání vám rozhodčí branku neuznali. Ted´ už jste se konečně dočkal. Co to mu říkáte?
Konečně to vyšlo. Minule už jsem měl našlápnuto k oslavě, ale zastavil mě praporek rozhodčího. Ted už to konečně vyšlo a praporek zůstal dole. Byla to velká euforie. To co se dělo po gólu si ani pořádně nepamatuji.

Slovan si vítězstvím nad Brnem zajistil účast v evropských pohárech. Příliš bodů ale neztrácí ani na druhou Spartu…
Je to pro nás takový bonus. Chtěli jsme se především dostat do evropských pohárů, což se povedlo. Spartu máme před sebou, jen o bod za námi je ale Mladá Boleslav, takže bude ještě dokonce ligy o co hrát.

Vy ale proti Spartě hrát nemůžete. Mrzí vás to?
Určitě mě to mrzí. Rád bych si zahrál na Letné ještě navíc, když na ni v tabulce tlačíme. Bude to určitě zajímavý souboj, zbývá mi ale fandit pouze z tribuny.

Jak moc zvláštní situace to pro vás bude?
Je to pro mě určitě hodně zvláštní. Přípravu jsem začínal právě na Spartě. Nyní ale patřím do Liberce a tady mi dali tu šanci ochutnat ligovou atmosféru.

Jste s někým ze Sparty ve spojení, píšete si s někým?
Píšu si pravidelně s Michalem Sáčkem, který na Spartě podepsal smlouvu a byl zařazený do ligového kádru. Spolu se známe už z dorostu. Proti Liberci hrál pár minut už v poháru, takže jsme po zápase prohodili pár slov.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Linde KB Design
Mediální partneři
Kalendář Liberecka rtm plus