FC Slovan Liberec | Debut Lehoczkého den před narozeninami: Žiju svůj sen
11.02.2019

Debut Lehoczkého den před narozeninami: Žiju svůj sen

Liberec - V 69. minutě utkání s Příbramí přišla jeho velká chvíle. Chvíle, na kterou nikdy nezapomene. Ondřej Lehoczki poprvé v kariéře vyběhl na ligový trávník a po závěrečném hvizdu mohl oslavit společně se spoluhráči vítězství 4:0, to vše navíc den před svými jednadvacátými narozeninami.

Máš za sebou premiéru v A-týmu. Co na ni říkáš?
Byla super, popravdě jsem se ani nestačil rozkoukat. Je to jiný svět, všechno je rychlé, důrazné…

Čekal jsi, že by ses na hřiště dostal už v prvním jarním kole?
Ne, vůbec jsem to nečekal, ale jsem za příležitost strašně rád. Doufám, že šancí bude ještě moře. Když jsem vbíhal na trávník, měl jsem husí kůži a ta vlastně neslezla až do konce utkání. Přišli se navíc podívat rodiče i přítelkyně, takže paráda.

Většinou se mladí hráči bojí a přemýšlí nad tím, aby něco hlavně nezkazili...
Upřímně jsem ani moc nepřemýšlel. Hra vás strhne, snažil jsem se hlavně pomáhat klukům. Běhat tam, kde mám a odbojovat každou minutu. To bylo asi všechno, co mi trenéři řekli.

Určitě pomohlo i to, že tým do tvého příchodu vstřelil čtyři branky.
Jednoznačně. Kdyby nebylo skóre takové, asi těžko bych se dostával do hry. Kluci to dobře zvládli a já jsem si díky nim mohl zahrát.

Říkal ti něco trenér před střídáním?
Ať si to užiju a ať jsem hlavně v klidu. Jinak na mě trenér zavolal až dvě minuty předtím, než jsem vystřídal. Rozcvičoval jsem se, oblékl si dres a šel jsem na plac.

Jsou úvodní minuty na hřišti velkou motivací do dalších zápasů?
Je to obrovská motivace. Jsem za ně strašně rád a doufám, že další zápasy budou lepší než ten první.

Přisuzuješ šanci i povedenému soustředění, kde ses měl možnost trenérovi ukázat?
Asi to bude jeden z faktorů. Ale upřímně nevím, je to možné.

Jak vnímáš jako osobnost v týmu Libora Kozáka, který chvíli před tvým příchodem skóroval?
Je neskutečné, mít takovou osobnost v týmu. Pomáhá nám strašně moc, koukám se na něj, co jak dělá a poslouchám, co říká. Učím se od něj v podstatě každou minutku.

Asi je velkou podporou pro mladé hráče.
To bezesporu je. Jde o zkušeného hráče, když vidím, co dokázal, mám motivaci, se dostat na stejný level.

Dával sis nějaký osobní cíl před jarní fází sezony?
Vůbec jsem si žádné cíle nedával. Snažil jsem se hlavně zapracovat na fyzičce a na začátku ledna jsem se dozvěděl, že pojedu s A-týmem na soustředění. To bylo vše.