FC Slovan Liberec | Do týdne bych chtěl mít jasno, říká o svém dalším působení Josef Šural
Menu Další Zavřít Zavřít
05.01.2016

Do týdne bych chtěl mít jasno, říká o svém dalším působení Josef Šural

Dominik Jakubec
Liberec - Jedno z nejčastěji komentovaných témat zimní přestávky byla situace kolem záložníka Josefa Šurala. Ten o svém dalším působení v dresu Slovanu stále jedná a do přípravy se zapojil spolu se zbytkem týmu. "Všechny varianty jsou teď zatím asi na stejné úrovni," naznačuje, že stále není nic uzavřené. V článku najdete i exkluzivní video z kabiny našeho týmu!

Jak je to v současné době s tvým jednáním o dalším působišti?
Aktuálně to vypadá asi tak, že začínám přípravu v Liberci a jsem tu spokojený. Probíhají samozřejmě nějaká jednání, ale v současné chvíli ještě po pravdě nevím, jak to vůbec nakonec bude.

Mluví se o zájmu dalších týmů, případně i ze zahraničí, můžeš říct, která z možností ti je v tuto chvíli nejbližší?
Myslím si, že všechny varianty jsou teď na zhruba stejné úrovni. Ať už jde o zahraničí, jinou českou variantu nebo možnost, že bych zůstal tady. Zkrátka zatím žádné definitivní rozhodnutí ještě nepadlo.

Josef Šural

Často bylo tvé jméno spojováno se Spartou...
S trenérem Ščasným jsem mluvil a bavili jsme se o hodně věcech. Nabídka Sparty je dobrá, nejen po finanční stránce, ale také po té sportovní. Musím si to vše nechat pořádně projít hlavou, rozhodnutí je jen na mně.

Je stále ve hře varianta, že prodloužíš smlouvu pod Ještědem?
Vyloučit to nemůžu. Nějaká jednání s vedením probíhala, ale to je interní věc. Stát se může všechno.

Do kdy bys chtěl mít definitivně jasno?
Chci to mít rozseknuté co nejdřív. Chtěl bych totiž absolvovat pokud možno celou zimní přípravu v týmu, kde pak budu na jaře působit, ať už půjde o Slovan nebo nějaký jiný.

Předpokládám, že velkou motivací směrem k budoucnosti je teď asi mistrovství Evropy?
Euro je teď v následujícím půlroce velkým cílem. Ale upínat se pouze k němu nejde. Kdyby nešlo o sportovní stránku, ale jen o finance, tak už bych měl asi vybráno, ale právě proto, že se chci poprat o Euro, tak nad tím hodně přemýšlím. Musím na jaře působit v klubu, kde budu mít velkou pravděpodobnost hrát, pokud se na mistrovství Evropy chci podívat.

Je pro tebe tato situace, kdy stále nevíš, kde vlastně budeš na jaře hrát, složitá?
Je to náročné, nevíte, co bude zítra nebo za týden. Ale příprava začíná všude kondicí, takže je tak nějak jedno, jestli budu běhat tady nebo někde jinde. Teď se musím co nejdříve kondičně připravit a co nejdříve vyřešit své další působiště.

Jak reálná je například možnost odchodu do zahraničí?
Záleží klub od klubu. Zahraničí by bylo krásné, ale zase nemůže jít o žádný nesmysl, kde nebude nic připravené a na mém postu by bylo dalších pět hráčů, kteří jsou tam dýl. Pak by to s ohledem na reprezentaci nemělo význam. Rozhodně nechci přijít o možnost jet na Euro z toho důvodu, že přestoupím někam, kde bych nehrál. Když už o to přijít, tak kvůli tomu, že nebudu mít formu, než kvůli tomu, že jsem seděl na lavičce.

Spekulovalo se například o Turecku.
Tam soutěž pokračuje, takže je složité někam přestoupit, aby to mělo smysl. Pokud vím, přestávku mají asi čtrnáct dní a hned pokračuje soutěž. Začlenit se do kádru by bylo velmi těžké.

A co varianta odchodu do Slavie?
Slavia je také ve hře, také jsem byl s nimi v kontaktu a mají velký zájem. Ale všechny nabídky mají svoje plusy a minusy a já se nyní musím rozhodnout, která z nich pro mě bude nejlepší. Do týdne bych chtěl mít jasno.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Kerda sport Blesk taxi
Mediální partneři
rtm plus Liberecká drbna