FC Slovan Liberec | Egon Vůch sestřelil Teplice dvěma góly. Počkal jsem si na jejich chyby, popisoval své trefy
Menu Další Zavřít Zavřít
28.02.2016

Egon Vůch sestřelil Teplice dvěma góly. Počkal jsem si na jejich chyby, popisoval své trefy

Martin Pešout
Teplice - Tvořivý záložník Egon Vůch se po přesunu z Plzně velmi rychle zabydluje v sestavě libereckého Slovanu. V utkání 19. kola SYNOT ligy byl hlavní hvězdou utkání proti Teplicím, protože na Stínadlech sestřelil svůj bývalý klub hned dvěma góly a podílel se na vítězství Slovanu 3:0.

Takhle vysokou výhru jste možná ani neočekávali?
Jsem spokojen s vítězstvím. Trenér Trpišovský měl narozeniny, takže jsme mu chtěli dát dárek v podobě vítězství 4:0, protože slaví 40 let, ale o jeden gól to nevyšlo. Ale samozřejmě hlavní je to, že jsme vyhráli a půjde se nám lépe do dalšího zápasu.

Ty jsi na hřišti vypadal, že hraješ ve velké formě.
Mě osobně trochu trápí koleno, takže jsem rád, že jsem utkání zvládl i přes bolest. I přes limit s kolenem jsem se v zápase vydal na sto procent a věřím, že se mi bude hrát dobře i příště.

Dvěma góly jsi skolil Teplice, ve kterých jsi s dospělým fotbalem začínal. Byl to pro tebe proti žlutomodrým pikantní souboj?
Jsem vděčný Teplicím, že jsem u nich vstoupil do prvoligového fotbalu a prožil tam pěkné období. Ale už jsem hrál půl roku v Plzni, teď jsem v Liberci, takže to není tak čerstvé a tolik jsem to neprožíval. Navíc pro Teplice tohle nebyl rozhodující zápas, takže jsem své branky oslavil, jinak bych se neradoval.

Egon Vůch slaví vstřelenou branku

Jak k tvým gólovým zásahům došlo?
Dvakrát propadl míč za obranu Teplic a využil jsem situaci a šel jsem do toho. Předvídal jsem situace, jak dopadnou. Na těžkém terénu to měli stopeři těžké a čekal jsem na chyby domácích, které přišly.

Vstřelil jsi gól prakticky po roce, těší tě trefy o to víc?
V Plzni jsem příliš nenastupoval, takže až nyní se dostávám více na hřiště. Jsem rád, že jsem dostal šanci. Kabina ví, že mám klukům co dát. A jsem rád, že na hřišti můžu pomoct. Proti Teplicím jsem byl hodně ve hře, dostával jsem přesné přihrávky a hrálo se mi dobře s míčem.

Opět jste uspěli v Podještědském derby. Povzbudila vás předchozí výhra nad Jabloncem?
Hlavně jsem věděl, že se Liberci v Teplicích dlouhodobě nedařilo. Sám jsem ještě v dresu Teplic proti Liberci snad pokaždé skóroval. Nyní kluci věřili, že to teplické prokletí už prolomí a já jsem rád, že jsem k tomuto úspěchu mohl pomoct.

Je pravdou, že Liberec v Teplicích vyhrál po jedenácti letech. Naposledy uspěl na Stínadlech v roce 2005.
O to víc jsme nyní za vítězství rádi a je skvělé, že jsme tuto bilanci přerušili. V kabině je skvělá atmosféra, po výhře v derby nad Jabloncem se nám dýchalo velmi dobře. Atmosféra v kabině je velmi důležitá. Umím se například vžít nyní do pocitů hráčů Teplic. S Teplicemi jsem jednou v tabulce hrál dole a nebylo to příjemné.

S Libercem také atakujete třetí příčku zaručující postup do předkola Evropské ligy. Je to vaše hlavní meta?
Dostat se na třetí místo je náš cíl. Chceme se probojovat do pohárové Evropy. Lidé v Liberci si už na poháry zvykli. U Nisy je skvělá atmosféra a fanoušci si zaslouží vidět velká pohárová utkání. Spoluhráči na podzim zažívali skvělé momenty proti Marseille nebo Braze a když koukám zpětně na ta videa, chtěl bych být také toho součástí.

Jaké máš ambice do jara ty osobně?
Chtěl bych se zase cítit dobře a dostat se do formy, jakou jsem měl právě v Teplicích před mým přestupem do Plzně. Žiji přítomností a věřím, že moje výkony půjdou nahoru.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Niosport Litour
Mediální partneři
RCL Kalendář Liberecka