FC Slovan Liberec | Herně jsme se trápili. Tři body máme díky týmovosti. Hodnotil utkání Tomáš Koubek
Menu Další Zavřít Zavřít
24.08.2015

Herně jsme se trápili. Tři body máme díky týmovosti. Hodnotil utkání Tomáš Koubek

Jakub Martínek
Liberec - Náš tým si v neděli večer připsal druhou ligovou výhru, když v duelu 5. kola Synot ligy porazil Teplice. Do branky se opět postavil Tomáš Koubek, který se mohl radovat dvojnásob, když poprvé v lize udržel čisté konto. Nebylo to ale jeho první. Dvě nuly už má také na kontě ze zápasů Evropské ligy proti izraelské Šmoně a chorvatskému Splitu.

Tomáši, jak utkání proti Teplicím hodnotíš?
Řekl bych, že jsme se herně asi trošku trápili. Teplice na nás byly perfektně připravené. Zachytávali naši rozehrávku už od počátku, když jsme chtěli hrát fotbal. Proto se nám tolik nedařilo, dali jsme ale dva góly a dokázali vyhrát. Marek Bakoš to skvěle dvakrát zakončil, takže díky tomu máme tři body.

Soupeř tě ale v prvním poločase pořádně zaměstnal, souhlasíš?
Bylo tam pár situací, které Teplice měli. Šancí měl soupeř po našich ztrátách především ve středu pole dost. Mám první vychytanou nulu v lize, takže jsem rád. Je to hlavně i díky klukům vzadu, kteří byli obětavý a padali do střel.

I přes nové složení obranné čtyřky se ti podařilo udržet čisté konto…
Myslím, že jsme vzadu fungovali skvěle, i když se nám třeba tolik herně nedařilo jako v předchozích zápasech. Přesto jsme to dokázali zvládnout týmovostí a bojovností. Budeme rádi, když na to navážeme ve čtvrtek proti Hajduku a v dalších ligových zápasech.

Teplice vám znemožnili vaši tolik typickou rozehrávku odzadu. Podepsalo se to nějak na obrazu hry?
Je to naše typická hra, kterou se chceme prezentovat. Postupná hra odzadu, žádné bezhlavé nakopávaní dopředu. Myslím, že tu taktiku měli skvěle postavenou. Věděli, že když na nás nalezou, že to budeme muset nakopnout a oni to budou sbírat vysokými stopery. Naštěstí jsme se dostali ke dvěma rychlým brejkům po zemi a dali jsme dva krásné góly.

Jak moc bylo pro Slovan těžké se po utkání play-off Evropské ligy s Hajdukem přeorientovat zpět na ligovou soutěž?
Každý má tenhle problém v hlavě a je jen na něm, jak se s tím popere. Myslím, že kdo s tímhle měl na začátku nějaký problém, ostatní mu s tím pomohli. Samozřejmě to nebylo jednoduché, ve čtvrtek jsme hráli s Hajdukem velmi dobrý zápas se skvělou atmosférou. Bylo to úplně jiné než proti Teplicím. Zvládli jsme to ale jako tým, což je důležité, i když ne všem se úplně dařilo podle představ.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Delikomat Huawei
Mediální partneři
Beat radio Kalendář Liberecka