FC Slovan Liberec | Hušek bojuje v Liberci o angažmá. Chci přesvědčit lidi, že fotbal ještě umím, říká
Menu Další Zavřít Zavřít
06.01.2013

Hušek bojuje v Liberci o angažmá. Chci přesvědčit lidi, že fotbal ještě umím, říká

David Schlegel
Do zimní přípravy Liberce naskočil i bývalý jablonecký či sparťanský defenzivní záložník Luboš Hušek, který ve Slovanu bojuje o smlouvu.

Luboš Hušek (narozen 26. ledna 1984) je jablonecký odchovanec, který nastupuje na pozici defenzivního záložníka či stopera. V září roku 2006 se z neznámých důvodů nedostavil na severočeské derby právě s Libercem a krátce nato se hlásil v pražské Spartě, kam odešel na hostování. V lednu následujícího roku se pak hostování změnilo v přestup.

V pražské Spartě Hušek vybojoval dva tituly, ale příliš zápasů neodehrál, neboť jej brzdila neustálá zranění. Posléze byl přeřazen do B-mužstva a od začátku podzimní části aktuální sezony je volným hráčem. Jednou nastoupil i v seniorské reprezentaci, a to v roce 2009 v přátelském utkání s Marokem, a patnáctkrát nastoupil za reprezentaci do 21 let.

Vzpomínáte na okolnosti odchodu z Jablonce do Sparty? Tehdy jste přestupoval za poměrně dramatických okolností.
Samozřejmě si to pamatuji. Bylo to právě před derby s Libercem. Dokonce jsme je tehdy porazili 1:0 gólem z penalty, ale jinak je to pro mě uzavřená kapitola. Už bych se k tomu nechtěl vracet.

Šest let jste hrál za Spartu, ale v podzimní části jsme vás hledali na fotbalových trávnících marně...
Minulý rok v zimě jsem neprodloužil smlouvu na Spartě, takže mě přeřadili do béčka, za které jsem půl roku hrál. Měl jsem plány, že v létě půjdu do zahraničí, ale nakonec to nějak ztroskotalo jak na mě, tak na mých manažerech, kdy jsme se pořádně nedomluvili. Od léta jsem byl volný hráč a nikde jsem nehrál.

Co jste během té doby dělal?
Připravoval jsem se s divizním Mšenem. Nebylo to úplně ono, protože tomu chyběly zápasy. Není to úplně jako trénink v první lize. Už jsem měl i takové černé plány, že bych skončil s fotbalem, ale z toho mě taťka a rodina vyvedli, protože ještě zase nejsem tak starý. Začal jsem se tedy připravovat, abych v zimě mohl někde podepsat smlouvu.

Kdy se rozhodlo, že to zkusíte tady?
Měl jsem ještě nějaké dvě další nabídky. Pak jsem si ale čtrnáct dní před Vánoci sedl s trenéry Šilhavým a Kluckým a manažerem Honzou Nezmarem a domluvili jsme se, že by mě zkusili.

Hrálo velkou roli to, že je to blízko místa, odkud pocházíte?
Máme malé miminko, čekáme druhé, takže Liberec pro mě byl určitě jednou z priorit.

V jaké si myslíte, že jste kondici?
Sobota pro mě byl teprve druhý den v tréninkovém procesu s Libercem. První trénink jsme měli v hale, abychom si to před turnajem trochu oťukali. Myslím, že to není nejlepší, ale není to ani nejhorší. Před měsícem jsem dostal kondiční plán od libereckého kondičního trenéra Pepy Zalabáka a podle něj jsem se připravoval.

Pocházíte z Libereckého kraje. Znáte ve Slovanu nějaké hráče?
Ve Spartě jsem hrál s Ondrou Kušnírem a pak tu znám několik spíše těch starších hráčů – Bláža, Štajny. Spoustu dalších znám z televize.

Jakou máte motivaci v Liberci uspět?
Přesvědčit lidi okolo sebe a také sebe samotného, že fotbal ještě umím a že jsem ho hrát nezapomněl. Kdyby se mnou Liberec podepsal smlouvu, udělal bych maximum, abychom mu pomohl na místa v tabulce, kam patří.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Niosport Vinotéka U Kryšota
Mediální partneři
Hattrick Český rozhlas Liberec