FC Slovan Liberec | Jan Mudra před duelem s Plzní: Chceme navázat na utkání s Baníkem
Menu Další Zavřít Zavřít
11.09.2014

Jan Mudra před duelem s Plzní: Chceme navázat na utkání s Baníkem

Lukáš Michalík
LIBEREC - Jedním z těch, kdo v zápase s Varnsdorfem předvedl velmi solidní výkon, byl obránce Jan Mudra, který odehrál celých devadesát minut na postu levého obránce. "Byly tam věci lepší, ale také věci, které jsem kazil a ty bych se měl snažit odbourat," přiznal sebekriticky bývalý hráč Znojma. Nyní už se ale zraky všech libereckých fanoušků upírají směrem k pondělnímu ligovému šlágru s Plzní. Všichni, včetně Honzy Mudry doufají, že skončí pro Slovan třemi body.

Honzo, jak hodnotíš zápas s Varnsdorfem?
Dostali jsme se na hřiště ti, co hráli méně minut a bylo to utkání, které nám mělo pomoci se ukázat. Bohužel jsme prohráli, takže nevím, jestli jsme se na hřišti ukázali v tom nejlepším světle. Každopádně tato utkání slouží k tomu, aby dostali šanci zaběhat si a zahrát si zase jiní.

Určitě kvituješ, že jste si místo tréninku mohli zahrát přátelské utkání. Je to tak?
Samozřejmě je to lepší. Nám tu přestávku vyplnilo už páteční pohárové utkání v Ústí a teď ve středu jsme navázali dalším zápasem. Určitě to přišlo vhod a je to lepší, než kdyby se čtrnáct dní jenom trénovalo.

Ty sám jsi měl v utkání několik velmi dobrých momentů. Jak jsi spokojený se svým výkonem?
To je spíš otázka na trenéra, nerad bych se pouštěl do hodnocení svého výkonu. Byly tam věci lepší, ale také věci, které jsem kazil a ty bych se měl snažit odbourat.

Je podle tebe težší se zkoncentrovat "pouze" na podobný přátelský duel?
Neřekl bych. Každý profesionální hráč by měl být schopen nachystat se na každý zápas stejně jako na ligový. Je to samozřejmě rozdíl, ale jakmile vyběhnete na hřiště, tak to berete jako každý jiný zápas, snažíte se hrát co nejlépe a vyhrát.

V pondělí vás čeká domácí utkání s lídrem tabulky z Plzně. Asi by nebylo špatné navázat na poslední utkání s Baníkem...
To by bylo fajn, ale zápas s Ostravou už je pryč. Chceme se i nadále prezentovat stejným stylem hry. Byla sice čtrnáctidenní pauza, ale my chceme pokračovat v nastoleném způsobu hry, navázat na utkání s Baníkem a uvidíme. Snad se na Plzeň dobře připravíme.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
DB Schenker Gasservis
Mediální partneři
Liberecká drbna rtm plus