FC Slovan Liberec | Jan Sýkora po utkání se Slováckem: Nehráli jsme tak, jak jsme chtěli. Bod je pro nás málo
Menu Další Zavřít Zavřít
07.03.2016

Jan Sýkora po utkání se Slováckem: Nehráli jsme tak, jak jsme chtěli. Bod je pro nás málo

Jakub Martínek
Liberec - Slovan v nedělním utkáním nevyzrál na brankáře Slovácka a do kolonky statistik domácích zápasů si připsal pouze bod za bezbrankovou remízu. Libereckým hrdinou se mohl v samotném závěru utkání stát maličký záložník s číslem šest na zádech. Střelu Jana Sýkory však jeden z protihráčů v poslední možnou chvíli vyrazil mimo tři tyče. "Trefil jsem ho do palice," hodnotil svoji šanci po konci utkání.

V samotném závěru jste mohl Slovanu zajistit tři body. Jak jste celou situaci viděl vy?
Snažil jsem se tu střelu umístit mimo dosah gólmana. To se sice podařilo, ale v braně stál jeden z hráčů a já ho trefil do hlavy. Chybělo nám štěstí. Asi kdybychom stříleli na tu bránu ještě zítra, góla bychom stejně nedali.

Kromě jednoho břevna v prvním poločase a závaru na konci utkání jste si ale moc šancí nevytvořili. Souhlasíte?
První poločas jsme hráli špatně. Nehráli jsme to co jsme chtěli a před zápasem si řekli. Nedařilo se nám dostat balon do vápna. Hráli jsme jen takovou házenou po vápno. Naopak jsme chtěli do pokutového území posílat jeden centr za druhým a to jsme nedělali. Navíc naši kombinaci poznamenal špatný stav hřiště. Tím to asi bylo.

Mladá Boleslav získala tři body. Jak moc velká ztráta to je pro vás v boji o třetí místo?
Ztráta to je určitě, zvlášť když jsme hráli doma. Bod je pro nás málo. Připravovali jsme se na ten zápas a věděli o jeho důležitosti, že ho musíme zvládnout. Dokonce sezóny ale ještě hodně kol zbývá, takže se může stát hodně věcí. Flintu do žita rozhodně neházíme a budeme bojovat do posledního kola.

Jak se na celkovém výkonu podepsal stav hřiště, které nebylo ideální?
Byl to hodně těžký terén. Určitě se ale na to nechceme vymlouvat. Nedalo se na něm pořádně zakombinovat a kazilo nám to naši tradiční hru po zemi. To už jsme ale věděli před zápasem, že to bude těžké a právě proto jsme chtěli vyhrát. To se ale bohužel nepovedlo.

V posledních zápasech nastupujete jako levý bek. Jak se na této pozici cítíte?
Trenér mě na to připravoval už od chvíle co jsem tady. Pořád mě na postu levého obránce zkoušel. Více prostoru jsem dostal i teď v přípravě. Jsem rád, že můžu hrát. Tady v Liberci se čekají od krajních beků časté centry ze stran a pozice nahrávačů. To se mi proti Slovácku moc nedařilo a určitě se v tom musím zlepšit.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
DPMLJ Mocca
Mediální partneři
RCL Český rozhlas Liberec