FC Slovan Liberec | Je to i zásluha fanoušků, pochvaloval si diváckou kulisu Marek Bakoš
Menu Další Zavřít Zavřít
26.07.2015

Je to i zásluha fanoušků, pochvaloval si diváckou kulisu Marek Bakoš

Dominik Jakubec
Liberec - První ligové kolo se Slovanu vydařilo. Hosté z Mladé Boleslavi se sice dostali do vedení, náš tým ale rychle vyrovnal a ve druhé půli už byl lepším týmem. Gólem a nahrávkou na branku Lukáše Bartošáka se o to postaral také Marek Bakoš. Zápas podle něj pomohl hráčům zvednout před předkolem Evropské ligy sebevědomí.

Marku, jsi s vykročením do nové sezony spokojen?
Byl to těžký první zápas. Mladá Boleslav byla trochu rozehranější, i když jí sezona nezačala zrovna úspěšně. U nás ukázala, že má svou sílu, tím spíš mě těší, že jsme je dokázali porazit. Jsou to velmi důležité první body.

Jak bys zhodnotil výkon týmu?
Zprvu se nám moc předvádět svou hru, trošku nám to nešlo a dostali jsme hloupý první gól. Přesto jsme se dokázali vzchopit, vyrovnali jsme a pak už to vyšlo lépe.

Marek Bakoš byl proti Boleslavi zvolen Synot Hráčem utkání

Po změně stran se vaše hra zlepšila, co k tomu vedlo?
Trošku jsme se v kabině uklidnili. Dávat góly jsme samozřejmě chtěli i v prvním poločase, jenže jsme prohrávali souboje a z toho pramenilo, že jsme neměli tolik nebezpečných šancí. Ve druhé půli jsme se v tomto ohledu zvedli. Byla to i zásluha fanoušků, kteří nás velmi podporovali. Za to si zaslouží poděkovat.

Sám ses v úvodu druhého poločasu zapsal mezi střelce, mohl bys tu branku popsat?
Lukáš Bartošák myslím přihrával na Josefa Šurala. Ten byl otočený zády k brance, ale výborně to uhrál a posunul před branku, kde mě přesně trefil. Já už jen musel trefit branku. Byl to docela jednoduchý gól. Ale hlavní je, že jsme vyhráli. Potřebovali jsme dobrý start, odrazit se, a už teď se musíme připravovat na další zápas. Ten bude ještě důležitější.

Mohla by hra předváděná ve druhé půli být základem pro taktiku, s níž vyrukujete ve čtvrtek na Kirjat Šmona?
Uvidíme. Budeme se snažit hrát fotbal, být nebezpeční a přidat také nějakou bojovnost. Určitě chceme hrát dopředu, ale musíme si dát pozor také vzadu. Tentokrát jsme sice dvakrát inkasovali, ale povedlo se nám dát sami čtyři góly a to k výhře stačí. V pohárech však určitě nechceme doma dostat dva góly.

Jak moc důležitá by mohla výhra nad Mladou Boleslaví vzhledem k blížící se Evropské lize být?
Je to rozhodně lepší, než kdybychom prohráli. To pak akorát přemýšlíte a hledáte samé chyby. I takhle samozřejmě najdeme řadu nedostatků, ale stále můžeme stavět na některých pozitivních věcech.

Předpokládám, že se čtvrtečního zápasu nemůžeš dočkat?
Už teď se všichni těšíme. Sebevědomí jsme si trochu zvedli a nezbývá než doufat, že toho dokážeme proti Šmoně využít.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
DPMLJ Ponyexpres
Mediální partneři
rtm plus Hattrick
×
Odehráno v 17:00
FC Slovan Liberec
FK Mladá Boleslav