FC Slovan Liberec | Je to jako sen, hodnotí ligovou premiéru proti Spartě Ondřej Machuča
Menu Další Zavřít Zavřít
23.11.2015

Je to jako sen, hodnotí ligovou premiéru proti Spartě Ondřej Machuča

Dominik Jakubec
Liberec - Leckterého fanouška možná na začátku utkání se Spartou zaujalo na soupisce jméno Ondřeje Machuči, který si proti letenskému celku odbyl ligovou premiéru. Na jeho výkonu to ale vůbec nebylo znát, počínal si jako ostřílený mazák a patřil k nejlepším na hřišti. "Porazit při ligovém debutu Spartu? Neskutečné," hlesl mladý záložník po závěrečném hvizdu.

Byl jsi před zápasem nervózní?
Nervozitu jsem ani moc necítil. Spíš jsem byl na zápas celý týden strašně natěšený, a teď jsem si ho o to víc užil. Je to sen, začít ligovou kariéru zrovna proti Spartě. A ještě ji při debutu porazit, to je neskutečné.

Říkáš, že ses těšil celý týden. Už jsi tedy věděl, že nastoupíš?
Už jsem měl nějaké zprávy, že bych teoreticky mohl nastoupit. A ráno před zápasem se mi to potvrdilo. Byl to opravdu krásný pocit. Velmi si své šance vážím a věřím, že se mi utkání podařilo.

Byl jsi se svým výkonem spokojený?
Myslím, že to vždy může být lepší, ale jinak jsem celkem spokojený. Škoda těch dvou mých střel. Při první prošel míč kolem tyče, v té druhé situaci jsem pak měl zachovat chladnější hlavu. Měl jsem docela dost času, mohl jsem to hodit na přední tyč, ale bohužel to nevyšlo. Třeba příště.

Jaké jste měli před utkáním v takhle pozměněné sestavě pokyny?
Na Spartu jsme chtěli vletět, ale to se nám zrovna příliš nedařilo. Ve druhém poločase se nám ale naštěstí podařilo dát gól a už jsme to nějak udrželi.

Věříš, že bys nyní mohl dostat šanci častěji?
To není otázka pro mě. Na mně je, abych pro to udělal všechno, a pak mi nezbývá než doufat, že přijde další šance. Ale už tohle pro mě bylo neuvěřitelné. Kdyby mi někdo před měsícem řekl, že budu hrát proti Spartě, tak si zaklepu na čelo. Vůbec jsem s tím nepočítal.

Jak těžké pro tebe bylo přepnout na vyšší tempo Synot ligy?
Podobné tempo už jsem si vyzkoušel v poháru proti Zlínu. Tehdy jsem se cítil docela dobře, natrénováno snad mám dost, takže mi síly nechyběly. Akorát jsem měl ke konci trošku křeče.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
ZOO Liberec Břízky - Euroseal
Mediální partneři
Beat radio Hattrick