FC Slovan Liberec | Je to krása, rozplýval se po pohádkové ligové premiéře Lukáš Bartošák
Menu Další Zavřít Zavřít
27.07.2015

Je to krása, rozplýval se po pohádkové ligové premiéře Lukáš Bartošák

Dominik Jakubec
Liberec – Ligová premiéra jako hrom. Na hřišti byl Lukáš Bartošák jedním z nejaktivnějších mužů a svůj skvělý výkon korunoval také brankou, která se nakonec ukázala jako rozhodující. „Diváci nás hnali kupředu, škoda, že jsme nepřidali ještě ten pátý gól,“ usmíval se po zápase.
Kdo se podíval na levého obránce podíval, rozhodně by neřekl, že Lukáš Bartošák hraje teprve svůj premiérový ligový zápas. Skvělý výkon navíc okořenil také gólem. „Je to zkrátka krása. Kdyby mi to řekl někdo před zápasem, tak se mu směju. A ještě před několika měsíci by to bylo úplně nepředstavitelné,“ naráží mladý hráč na trable v předchozím působišti.

Bartošákova branka se ukázala jako rozhodující
Během přípravy si Bartošák vyzkoušel nejen post obránce, několikrát nastoupil také jako levý záložník a také v Plzni během Superpoháru se zapsal mezi střelce. „Lépe se ale cítím v obraně. Rád odsud doplňuji útok, mám to v krvi. Jsem rád, že jsem se proti Boleslavi ocitl ve správnou chvíli na správném místě a byl z toho gól. Snad mě diváci ještě uvidí také v dalších ofenzivních akcích,“ doufá.

Pro některé přitom volba trenéra Trpišovského na jeho post trochu zarazila, konkurencí zde Lukáši Bartošákovi jsou Jiří Fleišman a Jan Mudra, který zde také může naskočit. Důvěru však dostal právě exžižkovský hráč. „Trošku mě překvapilo, že jsem dostal příležitost v základní sestavě, ale zápasů je hodně a je jasné, že se tam protočíme,“ nepovažuje nic za jisté.

Jeho vstup do Synot ligy připomína po předchozích působištích takřka pohádku. „Dříve jsem působil v Karviné, ale tam jsem končil jako nechtěný hráč. Následoval tedy přesun do Žižkova, kde to dopadlo tak, jak to dopadlo, a nyní jsem tady,“ připomíná svou strastiplnou cestu do nejvyšší fotbalové soutěže.

Ve špatném však na svůj poslední tým vzpomínat nechce. „Ve Viktorce jsme měli skvělou partu, byli jsme jako rodina a pomáhali jsme si tam. Když se to začalo vyvíjet špatně, říkali jsme si, že v dané situaci musíme makat už kvůli tomu, abychom se v dalším angažmá měli líp. Po většině kluků pak sáhly týmy z ligy,“ zdůrazňuje.

Ve čtvrtek možná padne další milník jeho kariéry, mohl by si totiž odbýt svou premiéru také v evropských pohárech. „Moc se těším. Poháry byly můj sen, kvůli nim jsem do Slovanu přicházel. Doufám, že mi trenér dá důvěru a budu moci do zápasu naskočit,“ věří.

Prvním krokem v přípravě na duely s Kirjatem Šmona bylo paradoxně už utkání s Mladou Boleslaví. „Zatím jsme se stoprocentně soustředili hlavně na ně, aby nám vyšla ligová premiéra a abychom do sezony vstoupili co nejlépe. Odrazili jsme se dobrým výkonem, zvedli jsme si sebevědomí a snad to zužitkujeme. V domácím zápase ideálně musíme vyhrát alespoň o dva góly a pokud možno ani jednou neinkasovat,“ uzavírá Bartošák.

Nezbývá než doufat, že kromě ligy udělá náš tým co nejúspěšnější první krok také na cestě do Evropské ligy. Zda u toho na hřišti bude také Lukáš Bartošák, to je nyní tajenkou pro trenéra Trpišovského. A vhledem k rozsáhlosti a vyrovnanosti kádru nebude volba sestavy jednoduchá.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Auto Koutek A net
Mediální partneři
Liberecká drbna Kalendář Liberecka